popularne tematy: porady

Prosty sposób na naprawę błędu aktualizacji aplikacji Poczta, OneNote oraz Czytnik w Windows 10

Wszyscy korzystający z testowych wydań Windows 10 zapewne zauważyli, iż występuje w nich dość irytujący problem. Podczas próby aktualizacji niektórych aplikacji pisanych dla ModernUI każdorazowo otrzymujemy błąd, który uniemożliwia ich uaktualnienie. Całe szczęście znaleziono na tą dolegliwość względnie prosty sposób, który zamyka się w kilku krokach, zależnie od programu objętego w/w dolegliwością.

Przede wszystkim musimy otworzyć powłokę PowerShell w trybie administratora.

Tani smartphone może być wystarczający - pierwszy dłuższy kontakt z L610

Oczywisty wstęp

Niedrogi smartphone to temat rzeka z kilku powodów. Przede wszystkim każdy ma różne pojęcie tego, co tak naprawdę jest tanie. Dla jednych będzie to kwota do 200zł, dla innych do 500zł, a jeszcze inni będą skłonni przystępnym nazywać sprzęt za 1000zł. Gdy już przebrniemy przez kwotę, przychodzi problem możliwości i użyteczności danego modelu. Wiadomo - urządzenia za niewygórowaną cenę raczej nie grzeszą ani szybkością działania ani jakością wykonania, zatem szukamy innego punktu zaczepienia.

Windows Phone 8 jako dojrzalszy brat wersji 7

Wszyscy zapewne pamiętają, jak jeszcze nie tak dawno Windows Phone był niejako synonimem zacofania i absurdu, a z Microsoftu śmiano się ponieważ zrobił duży krok w tył, jeśli chodzi o funkcjonalność WP względem jego poprzedniej odsłony - Windows Mobile. W zasadzie jedyną wspólną cechą było takie samo jądro – CE. Poza tym były to 2 całkowicie odmienne systemy. Jednakże zostawmy „dalszą” przeszłość i skupmy się na tej „bliższej” – czyli WP7.8 oraz jego następca, dzierżący jądro NT – Windows Phone 8. Jak to zwykło być w przyrodzie – nowy oznacza lepszy, doskonalszy i bliższy ideałowi.

Lumia 800 vs Lumia 820 + ogólne i nudne rozważania

"Nudny" wstęp i ogólne rozważania: Często i gęsto ludzie zadają sobie - wydawałoby się proste - pytanie – tani i stary, czy droższy i nowszy? Wiadomo, że najlepszym wyborem byłby ten mityczny „złoty środek” – połączenie obu przeciwległych względem siebie wyborów, dlatego ZAZWYCZAJ ludzie starają się pogodzić te dwa pozornie odległe sobie fronty – cena oraz możliwości ich wymarzonego sprzętu. Pewnego dnia, gdy moja „świadomość technologiczna” trochę urosła, również stanąłem przed takim wyborem.