popularne tematy: bezpieczeństwo

Nadmiar informacji czyli jak dałem się nabrać na Allegro

Czasami zdarza się tak, że człowiek się śpieszy i robi na szybko różne błędy, których by normalnie nie popełnił. Dodając do tego całą tą ekscytację przedhotzlotową o wpadkę dość łatwo. W tym wpisie chciałem w luźny sposób pokazać jak naiwnie dałem się nabrać i póki co nie wiadomo jaki finał tego będzie.

Sprzedaż przedmiotu

Przedmioty w naszym posiadaniu są często w ciągłym ruchu, to tu coś kupimy to sprzedamy coś innego co jest nie używane lub zwyczajnie czasu brak na to.

SugarSync - darmowa chmura, nowe spojrzenie

SugarSync to bardzo rozbudowana usługa przechowywania plików w chmurze, coś jak Dropbox, Skydrive lecz oferująca znacznie więcej możliwości niż te dwa flagowe, najbardziej znane produkty.Na Dobrych Programach został popełniony tylko jeden wpis o tym zacnym narzędziu przez underface i to prawie dwa lata temu więc przydałoby się nowe spojrzenie na zmiany jakie doszły zwłaszcza, że SugarSync wyszedł z wersji 2 beta na oficjalną użytkową.

Bezpieczeństwo Rodzinne w Windows 8 - prosty sposób na nadzór

Funkcja bezpieczeństwa rodzinnego istnieje w rodzinie Windowsów od dosyć dawna, czy to wbudowana czy doinstalowana ręcznie z pakietów typu Windows Live. Do tej pory niezbyt się przyglądałem jej funkcjonalności, ale ostatnio znajoma poprosiła mnie o zorientowanie się w temacie więc nie szukając daleko zacząłem od tej wbudowanej w Windows ósemkę, bo i po co płacić za jakieś zewnętrzne programy skoro być może wbudowany w system operacyjny okaże się wystarczający. Postaram się tutaj opisać dostępne poszczególne funkcje Bezpieczeństwa Rodzinnego z Windows 8.

SamsungDive. Prosta, a jakże przydatna funkcja zabezpieczenia smartfona

Samsung swoje flagowe modele smartfonów zaopatrzył w mechanizm zabezpieczający zwany SamsungDive. Jest to usługa oferująca nam kilka przydatnych narzędzi zwłaszcza w sytuacji zagubienia lub kradzieży telefonu. W tym krótkim wpisie postaram się przedstawić je, ale zaznaczam jednocześnie, że części nie miałem okazji sprawdzić w praktyce i mam nadzieję nie będę musiał :)

Konfiguracja urządzenia

Aby skonfigurować te opcje w telefonie musimy posiadać konto Samsung, gdy go nie posiadamy jeszcze to można je założyć pod tym linkiem

FolderSync - synchronizacja danych z różnych usług (Android)

Jakiś dłuższy czas temu poszukiwałem uniwersalnego oprogramowania, które byłoby w stanie pogodzić moje konta w różnych serwisach do backupu danych i przechowywania plików w chmurach w jednej aplikacji oferującej więcej niż te oficjalne. Szukałem, szukałem i nie znalazłem, aż kilka tygodni temu natknąłem się na świetne narzędzie, które pozwala mi poniekąd zespolić ze sobą usługi Dropboxa, SugarSync, GoogleDrive i SkyDrive i wiele innych. Tak więc postanowiłem podzielić się moim odkryciem :)

Opis aplikacji

Program

Konto Google, czy aby na pewno takie bezpieczne jakby się mogło wydawać?

Ostatnio naszły mnie pewnego rodzaju rozmyślenia na temat tego czy moje konto Google byłoby bezpieczne gdyby ukradli mi telefon z Androidem, a wraz z kontem maile, które nie raz zawierają bardzo cenne dla mnie informacje jak np. dane potrzebne do zalogowania/zresetowania haseł do serwisów, dostępne z każdego miejsca dokumenty online, aż w końcu kontakty zarówno te mailowe jak i telefoniczne, no i zdjęcia w Picasa Web Album czy Google+.

Wydaje mi się, że nie do końca byłyby bezpieczne i postaram się przedstawić dlaczego.