popularne tematy: gry

The Humble Bundle Mojam projekt

Akcja The Humble Bundle Mojam 2 rozpoczęła się 20 lutego, polega ona na tym, że wspieramy tradycyjnie twórców gier niezależnych wybraną kwotą, a w zamian dostajemy ich gotowy projekt. Tym razem sprawa wygląda trochę inaczej, zespoły takie jak: Indie studios Mojang, Grapefrukt, Ludosity, Oxeye Game Studio, Vlambeer, i Wolfire Games mają za zadanie w 72h stworzyć gry, które oczywiście trafią do tych co ich wsparli. W sumie dostaniemy 8 gier, a proces ich powstawania można na żywo obserwować na Twitch'u.Wg.

Legend of Grimrock - prosty konkurs z kluczem do wygrania

Legend of Grimrock to fabularna, niezależna gra akcji w której celem jest ucieczka czteroosobowym zespołem składającego się z postaci różnych ras i klas, z więzienia ulokowanego pod tytułową górą Grimrock, w którym to zostaliśmy osadzeni. Gra była wzorowana na takich perełkach jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder. Premiera miała miejsce w 2012 roku i od razu zaskarbiła sobie rzeszę fanów, a także wg. metacritic.com uzyskała notę ponad 82 punkty co jest bardzo dobrym wynikiem.

Slender - darmowa gra nie dla ludzi o słabych nerwach. Bardzo krótkie przedstawienie

Chciałem wam przedstawić grę, którą dziś pokazał mi znajomy. Gra ta powstała jak autor zaznacza, jako projekt testujący możliwości silnika Unity i nie sądził on, że stanie się tak popularna. Zasady w grze są z pozoru proste jak budowa cepa, znaleźć w lesie 8 kartek, a przy tym nie patrzeć na tytułowego Slendera. Ogólnie grę można przejść w czasie do pół godziny o ile nam sił starczy :D

Gra jest jeszcze rozwijana lecz jest już w pełni grywalna no i darmowa. Strona projektu skąd można pobrać grę na Windows i Mac: