popularne tematy: inne

Xiaomi Mi Purifier 2 — tani oczyszczacz powietrza ze smogu także w domu. Czy warto?

Jako, że jestem zwolennikiem telefonów Xiaomi nie mogłem sobie odmówić zakupu oczyszczacza tej firmy zwłaszcza, że po rozeznaniu rynku okazał się jednym z najlepszych pod względem ceny/jakość, specyfikacji i możliwości . Trochę ponad dwa tygodnie temu dostarczono mi oczyszczacz Xiaomi Mi Purifier 2, który zamówiłem z chińskiego sklepu około miesiąc temu. We wpisie tym postaram się przedstawić ten produkt i wykazać dlaczego uważam, że to był dobry zakup. 

Menedżer nieaktywnych kont od Google

Dziś robiąc porządki na moim koncie googlowskim natknąłem się na ciekawą funkcję o której istnienia nie miałem pojęcia, chodzi o menedżera nieaktywnego konta i postanowiłem dosłownie w kilku zdaniach go przedstawić w tym mini wpisie.

Konta Google używam głównie dla poczty z którą to jestem od czasów gdy jeszcze była na zaproszenia, od tego czasu żadnych danych nie usuwałem więc sporą dawkę informacji wujek Google o mnie zgromadził, a także kilka innych emaili mam podpiętych do gmaila.

Nadmiar informacji czyli jak dałem się nabrać na Allegro

Czasami zdarza się tak, że człowiek się śpieszy i robi na szybko różne błędy, których by normalnie nie popełnił. Dodając do tego całą tą ekscytację przedhotzlotową o wpadkę dość łatwo. W tym wpisie chciałem w luźny sposób pokazać jak naiwnie dałem się nabrać i póki co nie wiadomo jaki finał tego będzie.

Sprzedaż przedmiotu

Przedmioty w naszym posiadaniu są często w ciągłym ruchu, to tu coś kupimy to sprzedamy coś innego co jest nie używane lub zwyczajnie czasu brak na to.

The Humble Bundle Mojam projekt

Akcja The Humble Bundle Mojam 2 rozpoczęła się 20 lutego, polega ona na tym, że wspieramy tradycyjnie twórców gier niezależnych wybraną kwotą, a w zamian dostajemy ich gotowy projekt. Tym razem sprawa wygląda trochę inaczej, zespoły takie jak: Indie studios Mojang, Grapefrukt, Ludosity, Oxeye Game Studio, Vlambeer, i Wolfire Games mają za zadanie w 72h stworzyć gry, które oczywiście trafią do tych co ich wsparli. W sumie dostaniemy 8 gier, a proces ich powstawania można na żywo obserwować na Twitch'u.Wg.

Legend of Grimrock - prosty konkurs z kluczem do wygrania

Legend of Grimrock to fabularna, niezależna gra akcji w której celem jest ucieczka czteroosobowym zespołem składającego się z postaci różnych ras i klas, z więzienia ulokowanego pod tytułową górą Grimrock, w którym to zostaliśmy osadzeni. Gra była wzorowana na takich perełkach jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder. Premiera miała miejsce w 2012 roku i od razu zaskarbiła sobie rzeszę fanów, a także wg. metacritic.com uzyskała notę ponad 82 punkty co jest bardzo dobrym wynikiem.

Windows 8 pierwsze wrażenia i problemy

Ogólnie nie zamierzałem pisać nic na temat Windows 8, ba nawet nie zamierzałem kupować go, ale skoro dali taką atrakcyjną cenę za uaktualnienie więc grzechem byłoby nie skorzystać. I tak więc stałem się pierw szczęśliwym posiadaczem, później mniej szczęśliwym lecz ostatecznie sam nie wiem co o tym sądzić. W tym krótkim wpisie chcę się podzielić tym jak mi minął dzisiejszy dzień.

Przygotowania

Za pomocą aplikacji asystenta Windows 8

Hotzlotowy gadżet Samsunga czyli minitest pendrive 2GB

W sobotę podczas losowania udało mi się zdobyć jeden z pendrajwów Samsunga w kształcie robocika podobnego do tego androidowego. Bardzo się ucieszyłem z tego faktu zwłaszcza, że rok temu nic nie wygrałem (bo losowania nie było :P ) i w końcu prócz wyglądu pendrive ma to też swoje praktyczne zastosowanie, a pojemność 2GB nie zniechęciła mnie.