popularne tematy: urządzenia mobilne

Xiaomi Redmi Note 2 Prime z MIUI v7 — moje subiektywne spojrzenie

Długo zastanawiałem się czy potrzebuje nowego telefonu, mój Samsung Galaxy S2 ma co prawda z 5 lat, ale do teraz służył mi praktycznie bezproblemowo. Ostatnimi czasy gościł na nim CyanogenMod w wersji 11 oparty na Android 4.4.4, który uważam za bardzo stabilny, szybki system i zdecydowanie lepszy niż oficjalny na S dwójkę.Ostatecznie przekonałem sam siebie do nowego urządzenia, a wybór padł Xiaomi Redmi Note 2 Prime choć co prawda nie brałem początkowo pod uwagę smartfonów z ekranem większym niż 5" ostatecznie skusiłem się.

Blix - mój łowca promocji

Nie wiem jak Wy, ale ja mam od dobrych kilku lat taki poranny rytuał do kawy, że na kilka chwil zasiadam sobie wygodnie w świątyni dumania i przeglądam wszelakie gazetki marketowe, które znalazłem w tradycyjnej skrzynce pocztowej lub na wycieraczce.

TP-Link 3G Mobile – przenośny router Wi-Fi

W tym roku na Hotzlocie w znanym chyba wszystkim losowaniu miałem przyjemność otrzymać mobilny router 3g z wifi. Router ten pozwala rozsyłać sygnał internetowy po umieszczeniu w nim karty sim, do maks 10 urządzeń wyposażonych w moduł wifi takich jak smartfony, notebooki, netbooki i wszystkie inne, które potrafią się połączyć do zwykłej sieci wlan.Postanowiłem więc po krótce opisać routerek wraz z najważniejszymi funkcjami i przykładem podłączenia oraz użycia z kartą Aero2.

WhatsApp - aplikacja, która odmieniła moje życie

Przesadzam trochę z tą odmianą życia, ale na pewno bardzo mi ułatwiła wiele rzeczy. Z aplikacją zetknąłem się dwa razy, za pierwszym razem na stronie oficjalnej , która mnie zniechęciła bo ogólnie nie ufam takim programom, które chcą całą masę uprawnień, które nie za bardzo można powiązać z zastosowaniem aplikacji, temat uprawnień był już poruszany nie raz na łamach Dobrych Programów np.:

Ciekawe zastosowania naszego smartfona. Część trzecia - rozrywka

Smartfony wkradły się do naszego życia chyba na stałe, coraz ciężej nam się bez nich obyć podczas codziennej egzystencji bo to najprostszy i najszybszy sposób by podłączyć się do sieci www. Na dziś dzień operatorzy komórkowi wciskają nam na siłę te małe komputerki i coraz trudniej kupić ot zwykły telefon bez systemu służący tylko do dzwonienia, ale to chyba i dobrze bo społeczeństwo się komputeryzuje :)W tej części serii wpisów o zastosowaniach smartfonów, trzeciej z kolei (tu

Konto Google, czy aby na pewno takie bezpieczne jakby się mogło wydawać?

Ostatnio naszły mnie pewnego rodzaju rozmyślenia na temat tego czy moje konto Google byłoby bezpieczne gdyby ukradli mi telefon z Androidem, a wraz z kontem maile, które nie raz zawierają bardzo cenne dla mnie informacje jak np. dane potrzebne do zalogowania/zresetowania haseł do serwisów, dostępne z każdego miejsca dokumenty online, aż w końcu kontakty zarówno te mailowe jak i telefoniczne, no i zdjęcia w Picasa Web Album czy Google+.

Wydaje mi się, że nie do końca byłyby bezpieczne i postaram się przedstawić dlaczego.