popularne tematy: windows

InoReader moja alternatywa dla Google Reader

Jak wiadomo Google zamyka swoją usługę - Reader już na dniach i mimo protestów milionów użytkowników zdania nie zmieni, a szkoda bo co niektórzy w tym i ja używałem Czytnika Google do przechowywania ciekawych artykułów na 'potem', nie wspominając o tym, że było to moje główne źródło informacji codziennej. Nic zrobić nie można poza znalezieniem alternatywy, która w moim przypadku powinna spełniać kilka warunków:

  • prosty, nie skomplikowany wygląd nie odciągający uwagi od treści,

Bezpieczeństwo Rodzinne w Windows 8 - prosty sposób na nadzór

Funkcja bezpieczeństwa rodzinnego istnieje w rodzinie Windowsów od dosyć dawna, czy to wbudowana czy doinstalowana ręcznie z pakietów typu Windows Live. Do tej pory niezbyt się przyglądałem jej funkcjonalności, ale ostatnio znajoma poprosiła mnie o zorientowanie się w temacie więc nie szukając daleko zacząłem od tej wbudowanej w Windows ósemkę, bo i po co płacić za jakieś zewnętrzne programy skoro być może wbudowany w system operacyjny okaże się wystarczający. Postaram się tutaj opisać dostępne poszczególne funkcje Bezpieczeństwa Rodzinnego z Windows 8.

Legend of Grimrock - prosty konkurs z kluczem do wygrania

Legend of Grimrock to fabularna, niezależna gra akcji w której celem jest ucieczka czteroosobowym zespołem składającego się z postaci różnych ras i klas, z więzienia ulokowanego pod tytułową górą Grimrock, w którym to zostaliśmy osadzeni. Gra była wzorowana na takich perełkach jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder. Premiera miała miejsce w 2012 roku i od razu zaskarbiła sobie rzeszę fanów, a także wg. metacritic.com uzyskała notę ponad 82 punkty co jest bardzo dobrym wynikiem.

Windows 8 pierwsze wrażenia i problemy

Ogólnie nie zamierzałem pisać nic na temat Windows 8, ba nawet nie zamierzałem kupować go, ale skoro dali taką atrakcyjną cenę za uaktualnienie więc grzechem byłoby nie skorzystać. I tak więc stałem się pierw szczęśliwym posiadaczem, później mniej szczęśliwym lecz ostatecznie sam nie wiem co o tym sądzić. W tym krótkim wpisie chcę się podzielić tym jak mi minął dzisiejszy dzień.

Przygotowania

Za pomocą aplikacji asystenta Windows 8

Slender - darmowa gra nie dla ludzi o słabych nerwach. Bardzo krótkie przedstawienie

Chciałem wam przedstawić grę, którą dziś pokazał mi znajomy. Gra ta powstała jak autor zaznacza, jako projekt testujący możliwości silnika Unity i nie sądził on, że stanie się tak popularna. Zasady w grze są z pozoru proste jak budowa cepa, znaleźć w lesie 8 kartek, a przy tym nie patrzeć na tytułowego Slendera. Ogólnie grę można przejść w czasie do pół godziny o ile nam sił starczy :D

Gra jest jeszcze rozwijana lecz jest już w pełni grywalna no i darmowa. Strona projektu skąd można pobrać grę na Windows i Mac:

Hotzlotowy gadżet Samsunga czyli minitest pendrive 2GB

W sobotę podczas losowania udało mi się zdobyć jeden z pendrajwów Samsunga w kształcie robocika podobnego do tego androidowego. Bardzo się ucieszyłem z tego faktu zwłaszcza, że rok temu nic nie wygrałem (bo losowania nie było :P ) i w końcu prócz wyglądu pendrive ma to też swoje praktyczne zastosowanie, a pojemność 2GB nie zniechęciła mnie.