popularne tematy: inne

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Nicolassem

Jego działką są blogowe podsumowania tygodnia na dobrychprogramach. Poznajcie redaktora Wojciecha Cybulskiego, znanego na portalu jako Nicolass =)

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z portalem?

Współpracę z serwisem dobreprogramy.pl rozpocząłem w czerwcu 2009 roku. Redakcja prowadziła wówczas nabór i poszukiwała nowych pracowników.

Blogi na dobrychprogramach - Grudzień i 2012 rok (18)

Jak napisał gowain pod poprzednim podsumowaniem:

Banan jak zawsze dobra robota! A na Sylwestra nie szalej za bardzo :P

no właśnie... Sylwester Sylwestrem, a na Nowy Rok wylądowałem w szpitalu przez co byłem zmuszony przesunąć w czasie podsumowanie. Mam nadzieję, że jego treść podsumowująca ubiegły miesiąc, rok (i nie tylko) zrekompensuje Wam oczekiwanie =)

Chociaż... z drugiej strony w ostatnim podsumowaniu pisałem, że to może się trochę przeciągnąć, tak jakbym coś przeczuwał.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z tomickiem

Pisze kod i projektuje - Tomasz Janusz, znany na dobrychprogramach również jako tomick. Tym razem to Jego zaciągnąłem do rozmowy, zapraszam.

1. Jak to się stało, że trafiłeś do redakcji dobrychprogramów?

Niestety moja historia nie jest tak długa i długa jak Cebuli ;) Moja przygoda z Xenium zaczęła się niespełna pięć lat temu (w kwietniu będzie równo 5 lat). Dużo w tym zasługi ma Areh, z którym pracowałem wówczas w jednym z popularnych sklepów z elektroniką.

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (17)

Listopad upłynął pod znakiem Windows 8, ale w gąszczu wpisów konkursowych można było znaleźć perełki prawiące o czymś innym. Zapraszam na siedemnaste podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów =)

Ogółem

Przez konkurs o Windows 8 i Windows Server 2012 w ubiegłym miesiącu namnożyło się wpisów i blogerów jak mrówek. Przez co w każdej z kategorii zostały pobite rekordy w całej historii bloga dobrychprogramów!

Najciekawsze jest to, że mniej niż połowa opublikowanych wpisów trafiła na główną.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Cebulą

Kamil Cybulski na portalu znany jako Cebula jest jednym z założycieli dobrychprogramów. To on tym razem zostanie przeze mnie "przepytany", zapraszam =P

1. Jesteś jednym z założycieli portalu, jak z Twojej perspektywy wyglądały początki?

Prowadziliśmy firmę, która tworzyła zwykłe strony WWW. Mieliśmy jednak ochotę zrobić coś ciekawszego, coś związanego z naszymi zainteresowaniami.

Blogi na dobrychprogramach - Październik (16)

Rozpoczął się listopad, zimny wiatr hula pomiędzy drzewami, a więc czas najwyższy na podsumowanie miesiąca października na blogu dobrychprogramów.

Ogółem

Porównując październik 2012 z analogicznym okresem w latach ubiegłych, mamy jak zwykle tendencję rosnącą. Natomiast zerkając na liczby z miesiąca września mamy lekki spadek liczby wpisów - o 11, a blogerów aż o 20.

Bananowe diodowanie

Ktoś mi powiedział, że od kogoś słyszał, że ktoś przeczytał, że chcecie więcej wpisów o diodzie. Proszę bardzo =)

Skoro redakcja tym razem udostępniła powiadomienia o diodze mailem, trzeba było sobie jakoś poradzić z tym, żebym o mailu wiedział o każdej porze dnia i nocy. Jako, że mam Red Bull Mobile na kartę nie było z tym większego problemu. Po doładowaniu za 50 zł dostaję 5 miesięcy ważności konta, paczkę 500 MB, po której wykorzystaniu internet zwalnia do 32 kb/s ale jest zapewniony przez cały okres ważności konta "za darmo".

"Redakcja od kuchni" - wywiad z DanKarem

15 dzień miesiąca, a więc nadszedł czas na kolejne spotkanie z redakcją. Tym razem przeprowadziłem wywiad z Daniel Karczem znanym jako DanKar.

1. Dlaczego akurat dobreprogramy?

Ładnych parę lat temu pracowałem nad własnym serwisem internetowym, który poruszał tematykę sprzętu komputerowego. O ile mnie pamięć nie myli było to jeszcze w liceum, czyli okolice roku 2003-2004. Z racji tego, że byłem jeszcze młody porzuciłem ten projekt, z braku czasu i chęci pracy nad nim.

Blogi na dobrychprogramach - Wrzesień (15)

Dopiero co kąpaliśmy się w pełnym słońcu, a tu już zimny wiatr i liście lecą z drzew - nastała jesień. Zapraszam na piętnaste podsumowanie miesiąca, tym razem września.

Ogółem

Wrzesień w porównaniu do miesiąca sierpnia ma o 10 wpisów mniej - rok szkolny w pełni. Natomiast w porównaniu z analogicznym okresem w latach ubiegłych już tradycyjnie jest tendencja rosnąca.

Blogi na dobrychprogramach - Lipiec - podsumowanie specjalne (13)

Połowa wakacji minęła bezpowrotnie, ale nie zamierzam się smucić. Otóż właśnie mija rok odkąd publikuję dla was podsumowania miesiąca. Z tej okazji przygotowałem dla was dodatkowe zestawienie jako bonus.

Ogółem

Po raz kolejny nie mamy powodów do zmartwień. Powinniśmy się tylko cieszyć, że w ubiegłym miesiącu było więcej wpisów na stronie głównej niż w analogicznym okresie w 2011 roku wszystkich wpisów. Natomiast liczba blogerów w porównaniu do 2010 roku podwoiła się.