popularne tematy: inne

Blogi na dobrychprogramach - Czerwiec (12)

Nareszcie wakacje! W czerwcu z racji końca roku szkolnego miałem sporo nauki więc opublikowałem tylko podsumowanie maja. W tym miesiącu mam znacznie więcej czasu więc spróbuję cóś więcej napisać. Dwunaste podsumowanie czas zacząć.

Ogółem

Na szczęście nie muszę nikogo martwić wpisów, jak i blogerów ciągle przybywa i tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje. Ale co ciekawe mimo większej liczby wpisów w ubiegłym miesiącu niż w analogicznym okresie rok temu, to wpisów na stronie głównej było nieco mniej.

e-Akademia Przyszłości - Przywilej czy kolejny obowiązek?

Jako że jestem gimnazjalistą przydało by się chociaż raz napisać coś o szkole.

e-Akademia Przyszłości jest to projekt edukacyjny skierowany do szkół gimnazjalnych. Polega on na poszerzaniu kluczowych kompetencji uczniów. Do projektu zgłosiło się 200 szkół gimnazjalnych w Polsce, a więc 15 tysięcy uczniów, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2010/2011. Projekt będzie realizowany do końca roku szkolnego 2012/2013.

Blogerzy! Zero kosztów, lepszy efekt

Od rozpoczęcia CeBITu obserwuję na blogach dziwny trend, który mi się bardzo nie podoba. Nie wiem czy to z lenistwa, czy po prostu bardziej skupiacie się na treści ale w sporej większości ostatnich wpisów nie było ani jednego obrazka. Jak widzę taki wpis po prostu go wyłączam. Jednak po chwili przełamuję się i czytam go lecz nie z taką chęcią jak te wpisy, w których jest choć jeden element graficzny. Przykładam do tego bardzo dużo uwagi i nawet rozważam czy nie wprowadzić do każdego swojego wpisu krótkiego epizodu w postaci filmiku.

Blogi na dobrychprogramach - Luty (8)

Mamy pierwszy dzień marca, a więc czas na 8 podsumowanie miesiąca w formie liczbowej.

W lutym zaczęła się pogoń o gwarantowaną wejściówkę na HotZlot, a więc wydawać by się mogło, że na blogu było znacznie więcej wpisów, niż w ubiegłym roku. Lecz nie jest to prawdą.

Niestety w lutym było o 7 wpisów mniej niż w analogicznym okresie rok temu. Mimo, iż w tym roku był jeden dzień gratis. Czyżby jednak wam nie zależało na HotZlocie? Mi by zależało, ale jeszcze nie spełniam wymagań wiekowych.

Przejdźmy dalej.

Blogi na dobrychprogramach - Styczeń (7)

Mamy pierwszy dzień lutego, więc nadszedł już czas na zaprezentowanie wam siódmego podsumowania miesiąca w formie liczbowej. Zapraszam =)

W styczniu zostały opublikowane 164 wpisy, a 95 z nich trafiło na stronę główną bloga dobrychprogramów.

Wpisy te zostały stworzone przez 87 blogerów,

a komentarzy ogółem było 3331.

Czas wyłonić pierwszą trójkę blogerów stycznia - według liczy wpisów (7/2/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Liczby bardzo podobne - zamiast 3 wygranych mamy aż 10.

Avatar - obrazek, którym opowiadasz o sobie

Dziś zajmę się zgłębianiem tajemnic avatara. Chodzi oczywiście o obrazek taki jaki wyświetla się przy każdym komentarzu czy po prawej stronie na moim blogu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę ile można powiedzieć o sobie właśnie przez ten mały niepozorny obrazek. Opiszę to na podstawie swojego avataru.

Co można z niego wyczytać? Najprawdopodobniej osoba posiadająca taki avatar lubi kolor zielony i czarny lecz ze wskazaniem na zielony, którego jest więcej. W sieci przedstawia się jako Banan. Jest bardzo dokładnym człowiekiem ponieważ avatar jest zrobiony bardzo precyzyjnie.

Blogi na dobrychprogramach - Grudzień i 2011 rok (6)

Rok 2011 za nami, a więc czas na podsumowanie! Oprócz comiesięcznego zestawienia miesiąca w styczniu będę porównywał 2010 i 2011 rok. Pół roku minęło od pierwszego wpisu, a więc zapraszam =)

Grudzień

W ubiegłym miesiącu na blogu czytelników dobrychprogramów znalazło się 174 wpisy, a rok wcześniej w analogicznym okresie było 81 wpisów. Teraz widać jak na tacy! W grudniu 2011 roku blogerzy na dobrychprogramach opublikowali 2 razy więcej wpisów niż w roku 2010.