popularne tematy: oprogramowanie

Banan znęca się nad dyskiem Transcend StoreJet 35T3 2TB

Od jakiegoś miesiąca intensywnie znęcam się nad wszelakim sprzętem elektronicznym: od smartfonów, przez monitory, po karty graficzne. Do ich testów potrzebowałem różnych programów, których niestety nie ma na Linuxie (Netrunner). Często więc przełączałem się na drugi dysk w celu sprawdzenia jakiegoś sprzętu programem, który dostępny jest pod Windowsem. Mam dwa dyski: Linuxa miałem na 500 GB, zaś Windowsa Vistę na 80 GB i taka wersja mi wystarczała, ponieważ często go nie używałem.

Rozsypana sól, spalenizna i czarny kot

12 lipca Banan jak zwykle rano wstał z łóżka i przeciągając się, spoglądał na białe obłoki pływające po niebieskim niebie. Następnie, zjadłszy śniadanie, odpalił swojego czarnego rumaka by pogalopować nim w bezkresy sieci. Niestety, jego wierny kompan nie zachowywał się tak jak zwykle, ba wyglądał jakoś niewyraźnie jakby coś go bolało.

Już wkrótce WTW na 6 platform!

Już wkrótce moja prośba o pełnoprawny multikomunikator (z GG i Jabberem) na Androida opublikowana we wpisie o Tokondzie się ziści i to ze sporą nawiązką. Albowiem wszem i wobec oznajmiam wam, że WTW zawita na 6 platform z czego 4 będą mobilne.

Miesiąc temu została utworzona spółka WTW.im sp. z o.o., której zadaniem będzie tworzenie komunikatora WTW, który po dzisiejszym rebrandingu zwie się WTW.im.

Tokonda - polski multikomunikator webowy

Tokonda jest pierwszym w Polsce multikomunikatorem webowym. Został wprowadzony na rynek w październiku 2008 roku. Obsługuje takie protokoły jak GG, Tlen, XMPP (Jabber) czyli siłą rzeczy również czat Facebooka, NK, GTalk, które oparte są o ten protokół. Tokonda wspiera również MSN.

Wczoraj (27.04.2012) na dobrychprogramach pojawił się news

Motywy

Na co dzień korzystamy z wielu programów i systemów. Często bywa tak, że rezygnujemy z oprogramowania o bardzo dużych możliwościach na rzecz innego, mniej funkcjonalnego lecz ładniejszego. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, że porzucony przez nas program lub system może przypaść nam również do gustu względem estetycznym. Tylko, że nie zawsze chce nam się zmieniać jego domyślne ustawienia. Poniżej w punktach opiszę wam kilka przykładowych motywów na różne programy i systemy.

Można zdziałać tak wiele za tak niewiele

Wiele osób narzeka na różne darmowe aplikacje, że są nie w pełni przetłumaczone, że mają jakieś tam braki. Ale biadolić może każdy. Okazuje się, że pomóc też.

Wiele z takich aplikacji jest rozwijana jako otwarte oprogramowanie. Najczęściej tworzy je grupka zapaleńców, którzy hobbistycznie poświęcają swój wolny czas na rozwijanie takiego programu. Teraz ktoś powie, że nie jest programistą więc nie może nic pomóc. Otóż niekoniecznie. Posłużę się przykładem programu do obróbki grafiki rastrowej Pinta.

Mobilne GG

Z samego rana zanim gdziekolwiek pojawiły się na ten temat informacje pobrałem z Android marketu nowe mobilne GG. Jakie zmiany zostały wprowadzone? Sprawdźmy =)

Oprócz reklamy, paska wyszukiwania i serwisu informacyjnego w dolnej części wersji na komputery obie wersje nie różnią się szczególnie od siebie. Zaczynając od góry GG raczy nas minimalistyczną nawigacją, w której skład wchodzą kolejno od lewej do prawej:

  • Kontakty
  • Powiadomienia
  • Poczta
  • Radio (Do obsługi radia wymagane jest pobranie dodatkowej aplikacji.)