popularne tematy: porady

Banan znęca się nad notebookiem Acer Aspire M3 touch

Konkurs na blogu o Windowsie 8 dobiega końca, ale przez cały okres jego trwania nie znalazłem ani jednej recenzji urządzenia, które od wyjęcia z pudełka działa na tej wersji systemu, a jego ekran jest dotykowy. Dlatego specjalnie dla Was wziąłem do testów notebooka Acer Aspire M3 touch =)

Wygląd i wykonanie

Pokrywa notebooka została wykonana z aluminium pomalowanego na kolor czarny. Na środku pokrywy znajduje się logo Acera. Pozostała część obudowy to wysokiej jakości czarny plastik.

500 zł dla twórców wirusa, raz proszę

Ostatnio spotkałem się z ransomware - jest to grupa wirusów, która blokuje dostęp do zainfekowanego komputera wyświetlając jedynie komunikat o żądaniu okupu za nasz sprzęt.

Weelsof (tak zwie się ten konkretny wirus) zagnieździł się w komputerze mojego kuzyna z systemem Windows XP na pokładzie. Działanie wirusa jest bardzo proste. Otóż Weelsof po zainfekowaniu wprowadza kilka zmian w rejestrze, a następnie wyłącza proces Explorera i wyświetla swoje żądania.

Jeśli pierwszy raz widzimy tego wirusa można się naprawdę przestraszyć.

Motywy

Na co dzień korzystamy z wielu programów i systemów. Często bywa tak, że rezygnujemy z oprogramowania o bardzo dużych możliwościach na rzecz innego, mniej funkcjonalnego lecz ładniejszego. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, że porzucony przez nas program lub system może przypaść nam również do gustu względem estetycznym. Tylko, że nie zawsze chce nam się zmieniać jego domyślne ustawienia. Poniżej w punktach opiszę wam kilka przykładowych motywów na różne programy i systemy.

W internecie nic nie ginie

Ktoś kiedyś powiedział, że w internecie nic nie ginie. Moim zdaniem nie ginie tylko to co zostało bardziej spopularyzowane i nie mam na myśli iluś tam komentarzy z profilu premiera na facebooku.

Czasem możemy nie zdawać sobie sprawy gdy udostępniamy coś do ilu osób może to dotrzeć. Załóżmy, że każda osoba, która to zobaczy wyśle link do 2 kolejnych osób.

Niektórzy kopiują opublikowaną treść na swoje komputery, a wtedy już można być pewnym, że co internet połknął już nie wypluje, a potem jeszcze odbije się to na nas czkawką.

Pięćdziesięcio gigowe pudełeczko

Tytuł jest trochę niejednoznaczny więc już wyjaśniam. box.com to strona, na której można założyć sobie płatne lub darmowe konto i trzymać dane "w chmurze". Standardowo bezpłatne konto ma pojemność 5 GB tylko, że nasze konto nie będzie ani standardowe, ani płatne.

Dwaj producenci komórek LG i Sony (Sony Ericsson) za sprawą współpracy z "pudełeczkiem" zwiększają nasze konto dziesięciokrotnie. Jak to się dzieje? To proste zakładamy darmowe konto na box.com.