popularne tematy: urządzenia mobilne

Banan znęca się nad phabletem Lenovo K900

Otwieram pudełko, patrzę i widzę ogromne urządzenie. Spodziewałem się, że smartfon, lub jak kto woli phablet, Lenovo K900 będzie bardzo duży z racji 5,5 calowego ekranu ale mimo to wielkość mnie zaskoczyła. Na dzień dobry system powitał mnie aktualizacją, jednak co z aktualizacji jak... nie ma języka polskiego.

Wygląd i wykonanie

Phablet Lenovo K900 został bardzo solidnie wykonany, mogłoby się wydawać, że jest to obudowa unibody, jednak ja bym jej tak nie nazwał.

Banan znęca się nad tabletem Huawei MediaPad 10 FHD

Jakiś czas temu wziąłem do testów tablet Huawei MediaPad 10 FHD. Drugiego tygodnia sprawdzania możliwości tabletu chciałem zobaczyć czy GPS jest wystarczająco dokładny, żeby szukać skrzynek bawiąc się w geocaching. Podłączyłem tablet do ładowania na noc, a rano wstałem przed 5, spakowałem urządzenie do plecaka i pojechałem z koleżanką pociągiem do Stalowej Woli (nagrywać i szukać).

Darmowy internet w Virgin Mobile

Coraz bliżej wakacji, coraz mniej ocen do poprawienia. Dzisiaj był bardzo dobry dzień, bo kolejny przedmiot zniknął z mojej listy "do poprawienia" i to całkiem niespodziewanie. Z chemii miałem tylko jedną ocenę, a mianowicie 1 i nic poza tym, miałem zamiar tą ocenę poprawić. Zamiast matematyki mieliśmy zastępstwo i w efekcie była chemia. Nauczycielka zadała 6 bardzo prostych zadań z materiału chyba z pierwszej klasy, ostatnie zadanie miało 3 podpunkty. Trzy pierwsze osoby, które rozwiążą zadanie podchodzą do sprawdzenia do nauczycielki i dostają ocenę.

Banan znęca się nad smartfonem LG Swift 4X HD

LG Swift 4X HD dostałem do testów, gdy byłem w trakcie zmiany smartfona, moja Xperia P pojechała do nowego właściciela, a ja rozmyślałem co wybrać. Zastanawiałem się pomiędzy Samsungiem Galaxy S III, HTC One X oraz LG Swift 4X HD. S III testowałem i wiedziałem co potrafi (choć tydzień testów to było za mało przez co recenzja nie wyszła dobrze). O One X mogłem tylko czytać testy i recenzje, natomiast 4X HD miałem przyjemność sprawdzić co potrafi. Podczas testów wybrałem...

Wygląd

Flagowy model od LG został wykonany praktycznie w całości z plastiku.

Banan znęca się nad smartfonem Huawei Honor

Pewnego zimnego, jesiennego dnia pojechałem do Rzeszowa, żeby oddać swoją Xperię P do serwisu. Okazało się, że musi jechać do centrali we Wrocławiu - cóż począć, nie było wyjścia. Na ratunek Bananowi, który stracił na pewien czas telefon, przybył Huawei Honor.

Wygląd

Huawei ma wymiary 122,00 x 61,00 x 10,90 mm, a jego waga to 140 g.

Banan znęca się nad smartfonem Samsung Omnia M

Gdy odesłałem już testową S III, miałem do wyboru dwa smartfony. Jeden z nich działał na Androidzie, natomiast drugi na Windows Phone. Nigdy nie miałem z mobilnymi okienkami styczności, więc kierując się wieloma pozytywnymi i negatywnymi głosami na temat tego systemu - wybrałem Omnię M.

Wygląd

Samsung Omnia M jest koloru szarego, ma 121,60 mm wysokości, 64,10 mm szerokości i 10,50 mm grubości.

Banan znęca się nad smartfonem Samsung Galaxy S III

Ostro znęcałem się nad najmocniejszym smartfonem z oferty Samsunga. Czy po tym coś jeszcze z niego zostało?

Wygląd

Obudowa Samsunga Galaxy S III została wykonana w większości z tworzywa sztucznego i jest dostępna w sześciu kolorach: białym, niebieskim, czerwonym, brązowym, czarnym i szarym. Ja do testów dostałem wersję białą.

S III jest dość dużych rozmiarów: 136.6 x 70.6 x 8.6 mm, ale dzięki temu przekątna ekranu ma aż 4.8 ", jest to ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720x1280, czyli HD.

Banan znęca się nad smartfonem HTC Desire C

Mały, poręczny i co jeszcze? Bezlitosnych katuszy tym razem doświadczy HTC Desire C.

HTC Desire C jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz czerwonej i działa pod kontrolą Androida w wersji 4.0 z nakładką HTC Sense 4. Ja do testów otrzymałem wersję białą tegoż smartfona. Na froncie urządzenia znajduje się 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 px. Moim zdaniem taka rozdzielczość jest zdecydowanie za mała, ponieważ bardzo łatwo można gołym okiem dostrzec "pikselozę".