popularne tematy: windows

Banan znęca się nad notebookiem Acer Aspire V7-482PG

Ostatnie dwa tygodnie wakacji spędziłem u rodziny. Jako, że stacjonarka, która tam mieszka nie jest już najnowsza, ba gruchot jakich mało, więc potrzebowałem zabrać ze sobą komputer. Najlepiej żeby był w miarę wydajny. Dzwonię, w takim razie po różnych producentach i albo mają coś mało wydajnego do testów albo wydajne notebooki, które są w trakcie testów.

Banan znęca się nad notebookiem Acer Aspire M3 touch

Konkurs na blogu o Windowsie 8 dobiega końca, ale przez cały okres jego trwania nie znalazłem ani jednej recenzji urządzenia, które od wyjęcia z pudełka działa na tej wersji systemu, a jego ekran jest dotykowy. Dlatego specjalnie dla Was wziąłem do testów notebooka Acer Aspire M3 touch =)

Wygląd i wykonanie

Pokrywa notebooka została wykonana z aluminium pomalowanego na kolor czarny. Na środku pokrywy znajduje się logo Acera. Pozostała część obudowy to wysokiej jakości czarny plastik.

Banan znęca się nad dyskiem Transcend StoreJet 35T3 2TB

Od jakiegoś miesiąca intensywnie znęcam się nad wszelakim sprzętem elektronicznym: od smartfonów, przez monitory, po karty graficzne. Do ich testów potrzebowałem różnych programów, których niestety nie ma na Linuxie (Netrunner). Często więc przełączałem się na drugi dysk w celu sprawdzenia jakiegoś sprzętu programem, który dostępny jest pod Windowsem. Mam dwa dyski: Linuxa miałem na 500 GB, zaś Windowsa Vistę na 80 GB i taka wersja mi wystarczała, ponieważ często go nie używałem.

500 zł dla twórców wirusa, raz proszę

Ostatnio spotkałem się z ransomware - jest to grupa wirusów, która blokuje dostęp do zainfekowanego komputera wyświetlając jedynie komunikat o żądaniu okupu za nasz sprzęt.

Weelsof (tak zwie się ten konkretny wirus) zagnieździł się w komputerze mojego kuzyna z systemem Windows XP na pokładzie. Działanie wirusa jest bardzo proste. Otóż Weelsof po zainfekowaniu wprowadza kilka zmian w rejestrze, a następnie wyłącza proces Explorera i wyświetla swoje żądania.

Jeśli pierwszy raz widzimy tego wirusa można się naprawdę przestraszyć.