popularne tematy: inne

Quelima SQ12 – test miniaturowej kamery HD za 50 zł

Kilka miesięcy temu natknąłem się na ofertę miniaturowej kamery Quelima SQ12. Zainteresowały mnie jej niewielkie wymiary i waga, deklarowana jakość nagrań w FullHD oraz niska cena - około 50 zł. Choć rozsądek podpowiadał, że wiele po takiej kamerce nie należy się spodziewać, postanowiłem z ciekawości sprawdzić jej możliwości.

Budowa i jakość wykonania

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu kamery z tandetnego opakowania jest zaskakująco dobre.

W poszukiwaniu taniego plecaka fotograficznego

Pierwszym akcesorium fotograficznym, w które powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz lustrzanki cyfrowej jest "nosidło", czyli w zależności od preferencji, torba lub plecak. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Na korzyść plecaka przemawia komfort noszenia i równomierne rozłożenie ciężaru na oba ramiona. Ceny plecaków fotograficznych wahają się od kilkudziesięciu do nawet 2000 zł. W poniższym wpisie podzielę się wrażeniami z zakupu plecaka z absolutnie najniższej półki cenowej.

Bój się GoPro bój, czyli recenzja kamery sportowej GitUp Git2

Od czasu mojej poprzedniej recenzji kamery SJCAM SJ5000WiFi na rynku pojawiło się wiele lepszych i gorszych alternatyw dla popularnego GoPro. Kiepskie notowania na giełdzie amerykańskiej spółki to skutek słabnącej dominacji giganta, a konkurencja nie śpi. Na rynku kamer sportowych mocno trzyma się SONY, trzy grosze dorzucił chiński Xiaomi, a niedawno świat obiegła informacja, że do gry o własny kawałek tortu wchodzi Nikon. Jak na tym tle wypadają produkty mniejszych firm?

O GitUp Ltd. wiadomo niewiele. Siedziba firmy zlokalizowana jest w shenzeńskiej strefie przemysłowej.

Złe tablety nie idą do nieba, czyli spowiedź przedśmiertna

Mój czas dobiegł końca. Wyrok już zapadł. Leżę na granitowym łożu śmierci i czekam, aż dokona się egzekucja. Powietrze przesyca metaliczna woń utlenionego żelaza. To ostatnia chwila na podsumowanie mojego marnego żywota. Od czego tu zacząć?

Nazywam się Terra 70L i pochodzę z rodziny Gocleverów. Z pewnością o nas słyszeliście, choć nie mamy w świecie dobrej reputacji. Cóż, nie każdy ma szczęście urodzić się Applem czy Samsungiem i beztrosko funkcjonować przez lata. Aż trudno uwierzyć, że podobno wszyscy mamy chińskie korzenie…