popularne tematy: inne

Szybkie samochody i...

CeBIT nie mógł obejść się bez pięknych kobiet, samochodów i nowych technologii... najwyższy czas więc pokazać ten element z tej trójcy, na który wszyscy czekali.

I jeszcze na koniec... ciekawostka z serii: do czego by tu jeszcze wcisnąć Windows 7.

 

Scout, Gryf i Bąk - mamy czym się chwalić

Trudno wytłumaczyć jakim cudem omijaliśmy tak długo to stoisko, bijemy się teraz w pierś i przepraszamy. Między niemiecką armią i innymi różnościami wystawił się projekt Proteus. Jeśli jeszcze nie wiecie co to jest - odsyłamy do internetu: o tu.

W skrócie - Wiodące ośrodki naukowe w Polsce stworzyły konsorcjum opracowujące: Zintegrowany mobilny system wspomagający działania antyterrorystyczne i antykryzysowe. Uf...

Dajcie spokój z giętkimi wyświetlaczami - idźmy w stronę powietrznych wyświetlaczy!

Takie hasło reklamowe zwraca uwagę, prawda?

Stoisko DisplayAir ustawione w hali nowoczesnych technologii zbierało spore tłumy - więc i my tam poczłapaliśmy. Technologiczne cudeńka z machiny kosztującej ponad 30 tysięcy złotych robiły puf i paf, i wylatywały zeń strugi powietrza, na których odpowiednio przygotowany projektor podłączony do tabletu mógł pokazywać różne treści. Od zwykły zdjęć, przez Internet, a na grach kończąc... i tu pojawia się naprawdę niezła ciekawostka. To powietrze jest dotykowe - tzn. działa jak ekran dotykowy. Więc np.

Unicase, unikatowe nakładki na telefony i tablety

Znudził Ci się wygląd twojego telefonu? Masz dość szarych, czarnych czy jednokolorowych motywów? A gdyby tak móc zrobić sobie nakładkę ze swoją dziewczyną, żoną czy z rodziną? A może ulubiony klub sportowy, czy też ukochany pies? Nic trudnego, wystarczy skorzystać i zgłosić się na stoisko Unicase i możesz już cieszyć się nowym wyglądem swojego smartfona albo tabletu :)

 

3D Lublin

Nie wiem, czy wiecie, a zapewne nie wiecie – Lublin miał swój malutki kącik na targach, gdzie można było się przejść po szesnastowiecznym mieście w full 3D.

Dzięki współpracy miasta i firm ze Wschodniego Klastra ICT udało się zbudować całkiem niezłe miejsce w naprawdę jednej z najlepszych lokalizacji.

Plotki niosą, że na stoisku byli tacy oficjele, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel. Akurat chyba nie w tym samym momencie co my, ale i tak było tłoczno dookoła.

 

Kolekcja od MSI

Poza All-in-One dedykowanym graczom, MSI wystawiło całą grupę swoich standardowych produktów od małych i dużych jednoczęściowców, przez zwykłe laptopy, a kończąc na kolejnym koniku tej firmy — nettopach.

Oczywiście są to produkty będące już na rynku jakiś czas, ale nigdy nie zaszkodzi pokazać je ładnie różnym inwestorom i klientom.

Swoją drogą, taka krótka dygresja — dlaczego nettopy cieszą się tak słabą popularnością? Rozumiem, że to nijak laptop, nijak tablet, nijak komputer - ale właśnie ich „niewielkość” jest ciekawy elementem. 

Film promujący Polskę na targach CeBIT 2013

Prezentujemy oficjalny film promujący Polskę na targach CeBIT 2013 w Hanowerze, wyprodukowany pod egidą Ministerstwa Gospodarki. Kilkuminutowy film zawiera prezentacje i wywiady z ojcami kilku ważnych i bardzo ciekawych polskich osiągnięć technologicznych, w tym na przykład innowacyjnej kostki do gry z interfejsem Bluetooth, którą Donald Tusk osobiście prezentował kanclerz Angeli Merkel podczas otwarcia targów.