popularne tematy: serwery

IBM na targach CeBIT 2013 z polskim akcentem

IBM jak zwykle zaprasza na ogromne stoisko, właściwie połowa hali numer 2 należy wyłącznie do tej firmy. Polski oddział promuje z kolei swoje ostatnie duże wdrożenie, usługę cloudową dla jednego z największych polskich portali horyzontalnych.

Sprzętu dla prosów było co nie miara, pełno szaf rakowych wypchanych najnowszymi rozwiązaniami z wysokiej półki. Znalazło się też miejsce dla zaznaczenia kilku ważnych kooperantów (min.: Dailmler). Na zakończenie można było obejrzeć w działaniu technologię augmented reality w bardzo ekspresyjnym wykonaniu.

Power Walker w domu i zagrodzie... to znaczy serwerowni

Wśród produktów Power Walker prezentowanych na tegorocznych targach CeBIT znajdziemy przede wszystkim nową linię zasilaczy awaryjnych z czystą falą sinusoidalną dedykowanych do zastosowań domowych — na przykład dla graczy, ale także do podtrzymania zasilania w... terrarium. Oprócz tego jednak firma ma w swojej ofercie rozwiązania klasy enterprise z wysokiej półki: trójfazowe, online'owe i montowane w racku UPSy o mocy pozornej nawet do 80kVA.

 

Enermax, zasilacze do serwerów

Enermax poszerzy swoją ofertę o zasilacze klasy enterprise. Warto wspomnieć że ten segment jest zdominowany dosłownie przez trzech czy nawet dwóch producentów. Do dyspozycji zainteresowanych oddane zostaną popularne moduły 1U, 2U. Pojawią się też zasilacze redundantne.

 

Enermax, zasilacz bez wentylatora

Pierwsze stoisko, na które trafiłem to Enermax. Już pierwsze podejście to ważna premiera dla tego producenta. W ofercie pojawił się pierwszy pasywnie chłodzony zasilacz o mocy 650 Wat. Wykonany w całości ze szczotkowanego aluminium a do tego z modułowym zarządzaniem kablami. Oczywiście nowy produkt jest zgodny z najwyższym standardem 80 Platinium Plus.

Niestety produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Z rozmów z przedstawicielem producenta wynika, że najnowsze pasywnie chłodzone zasilacze trafią na rynek w okolicach III kwartału tego roku.