popularne tematy: urządzenia mobilne

Powierzchnia stoiskowa od Microsoftu - czyli kolejka do Surface

Microsoft standardowo poza prezentacją swoich rozwiązań software'owych, takich jak Windows 8 w każdej wersji oraz Office 2013 i 365, zaprezentował też, do przysłowiowego pomacania, tablety Surface – żeby być bardziej dokładnym, to oba modele: RT i Pro.

Tym, co zwróciło nasza uwagę i co można było dogłębnie przetestować, były klawiatury, o których było bez wątpienia głośno podczas wcześniejszych prezentacji.

Dotykowa wywołała w nas dziwne uczucie pisania po blacie stołu i chybiania w literki.

BlackBerry Z10

Elektronika konsumencka stoi dzisiaj światem mobilnym, dlatego tam, gdzie było najwięcej ludzi, tam można było się spodziewać smartfonów.

Pokazywaliśmy już stoisko Nokii i ZTE, było trochę o Samsungu i HTC, więc i nie mogło zabraknąć BlackBerry z ich nowiutkim Z10, który… Jeśli kochasz BlackBerry, to wiesz, czego się spodziewać.

Jest responsywny, przyjemny i piorunujący.

HTC One

Jak już jesteśmy w ciepłych klimatach… HTC One i kolejka do niego była highlajtem hali numer 4. Ok., ok., kolejka do Surface była większa, ale ta i tak robiła wrażenie.

Cóż można powiedzieć o nowym flagowcu od tajwańskiej firmy.

Jest duży, ładnie wygląda, całkiem solidny… przyznam szczerze, że nie zachwycił mnie, ani w sumie nikogo innego. Ciekawe owszem jest oprogramowanie dorzucone…

... i tyle o One.  

AMD Temash dla tabletów i nie tylko

Kolejna propozycja AMD, tym razem typowo dla urządzeń mobilnych, to platforma Temash. Będą to dwu i czterordzeniowe procesory dedykowane tabletom oraz ultraprzenośnym notebookom, w tym urządzeniom hybrydowym z odłączaną klawiaturą, gdzie AMD upatruje duży potencjał w kolejnych latach.

 

What the... czyli gdzie ja byłem, co ja widziałem

Koszulkowe szaleństwo w pięknym stylu.

Tym zaczniemy:Po raz kolejny mój tablet był narażony na niesamowite wręcz przeżycia – tym razem poleciał na ziemię, przekoziołkował, odbił się na wysokość kilkunastu centymetrów, a facet który wypuścił go z rąk zrobił głupkowatą minę i cicho powiedział: sorry.

Ale co to, tablet przeżył, był cały i nic mu się nie stało, normalnie szok.

A potem powtórzyliśmy to z iPadem i było jeszcze zabawniej. Ha! Wypełnione powietrzem obwoluty są przyszłością wg mnie. Albo przynajmniej ciekawą dygresją.

ZTE – czyli wielkie S, zaskakująco „wielkie”

I nie bez powodu jest tam cudzysłów.

Podczas krótkiej, acz ciekawej rozmowy na stoisku chińskiego producenta smarfonów, czyli firmy ZTE, mieliśmy okazję przyjrzeć się kilku produktom tej firmy, w tym dwóm flagowcom, o których chcemy chwilę dłużej podyskutować.

Grand S i Grand Memo.

Zacznijmy od tego drugiego, gdyż poza tym, iż prawie 6-calowy kolos (5,7 dokładnie) był naprawdę ogromny, to był zaskakująco wygodny i poręczny.

Enermax, efektowne chłodzenie laptopa

Podstawki chłodzące to kolejna z gałęzi, w której Enermax próbuje zawojować rynek. Na stoisku znalazłem bardzo ciekawy projekt, i to bez nazwy :) — ogromną podstawkę, która z powodzeniem poradzi sobie nawet ze schłodzeniem 17" potworów. Zwłaszcza przy pomocy 20-centymetrowego wentylatora. Świetnym patentem jest mocowanie wentylatora za pomocą magnesów. Kiedy potrzebujemy, można łatwo przesunąć go w miejsce gdzie będzie się lepiej sprawdzał. Jest to sampel inżynieryjny i jego masowa produkcja zacznie się dopiero w drugiej połowi roku. Orientacyjna cena to 40 euro.