popularne tematy: gry

Zadyszka Steam'a na linuksie z szansą na drugi oddech za sprawą nowego managera

Kolejny miesiąc sprawdzenia statystyk Steam nie napawa optymizmem, co jednak warte zauważenia dla Ubuntu i tak jest lepiej niż było w zeszłym miesiącu (choć zmiana jest w granicach błędu pomiaru:) Zainteresowanych odsyłam do źródeł).

Niewielki, ale jednak zawsze optymistyczny to akcent. Przyznam się szczerze, że oczekiwałem więcej. Zapewne nie tylko ja. Magiczna bariera 5% jeśli chodzi o ilość użytkowników korzystających ze Steam pod linuksem wydaje się być poza zasięgiem.

Spadków ciąg dalszy, graczy zatem "ni-ma", Ubuntu upada Windows wciąż się trzyma..

Tytuł mówi sam za siebie i nie ma co się o tym rozpisywać, a odnosi się on do statystyk Steam o których pisałem już w zeszłym miesiącu. Niestety i w tym miesiącu brak powodów do zadowolenia, jeśli chodzi o liczbę graczo-linuksiarzy. Greg Koval w swoim (bardzo zresztą merytorycznym, logicznym i rzeczowym) wpisie miał rację..

http://www.dobreprogramy.pl/Co-ma-granie-do-Linuksa,Blog,33737.html

Zainteresowanych zapraszam do przeanalizowania poniższego obrazka:

 

Czyżby koniec "miodowego miesiąca" Steam i Ubuntu?

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.. dzisiejszy "wpis" będzie bardziej grafiką niż wpisem. Z ciekawości i po przeczytaniu jednego z wpisów na blogach DP co jakiś czas sprawdzam statystyki Steam co do używanych systemów. Z przykrością muszę stwierdzić, że Ubuntu zaliczyło spadek.. a przynajmniej tak mi się wydaje. Aby niepotrzebnie się nie rozwodzić odsyłam do grafiki poniżej: