popularne tematy: hobby

Gdyby Hot Zlotu nie było, należałoby go wymyślić

Witam wszystkich serdecznie. Na początku chcę podkreślić, że wpis nie jest sponsorowany. Nie będzie też lokowania produktów, ani autopromocji. Zdjęć też nie będzie.. jestem pewien, że redakcja DP nie pozwoli, aby nie pojawiła się jak co roku fotorelacja (umieszczanie zdjęć z tej imprezy i tak nie odda tego co w niej najważniejsze). Jeżeli ten wstęp nie zniechęcił potencjalnych czytelników to zapraszam do dalszej lektury.

Hot Zlot (2018) po raz pierwszy:)

W tym roku po raz pierwszy udało mi się dostać na Hot Zlot. Starałem się o to wcześniej dwa razy.

A co Ty możesz zrobić dla Open Source? Dołącz do Crowdin!!

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej nadmiarem pracy i złym stanem zdrowia. Wpis ten chciałbym poświęcić platformie dla translatorów, w której obecny jestem od dłuższego czasu. Jak być może niektórzy z Was pamiętają jakiś czas temu opisywałem na blogu program FreeCAD. Wtedy też zachęcałem wszystkich do udziału w projekcie tłumaczenia tego bardzo dobrego programu na język polski.

Czyżby koniec "miodowego miesiąca" Steam i Ubuntu?

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.. dzisiejszy "wpis" będzie bardziej grafiką niż wpisem. Z ciekawości i po przeczytaniu jednego z wpisów na blogach DP co jakiś czas sprawdzam statystyki Steam co do używanych systemów. Z przykrością muszę stwierdzić, że Ubuntu zaliczyło spadek.. a przynajmniej tak mi się wydaje. Aby niepotrzebnie się nie rozwodzić odsyłam do grafiki poniżej:

XBMC dla Androida na HTC HD2

W jednym z poprzednich wpisów chwaliłem twórców XBMC za stworzenie świetnego multimedialnego kombajnu. W dzisiejszym wpisie będzie troszkę krytyczniej gdyż program faktycznie na Androidzie działa bez zarzutu, ale twórcy nie pomyśleli w nim o użytkownikach ekranów dotykowych mniejszych niż 7 cali.. tak mi się przynajmniej wydaje:)

Co działa?

Zasadniczo działa wszystko to co na moim standardowym "laptopowym" XBMC.

Tuner Not Only TV LV5T (RTL2832u) Deluxe jako odbiornik radiowy na Ubuntu 12.10 64bit (GNU Radio)

Jakiś czas temu zapowiedziałem, iż na blogu DP opisze jak za pomocą tunera wymienionego w tytule posłuchać radia FM na Linuksie. Od tego czasu kombinowałem dosyć solidnie z instalacją opisaną w linku poniżej:rtl-sdrNiestety nie udało mi się jej doprowadzić do końca ze względu na fakt, iż wymagała ścigania wielu małych pojedynczych plików, których w systemie brakowało odpuściłem sobie.

Miejskie legendy o Linuxie i blogi z lokowaniem systemu

Konkurs o Windows 8 trwa w najlepsze i stanowi niezłą pożywkę dla łowców nagród, którzy rozochoceni wizją wygranej piszą (przynajmniej w znakomitej większości) dużo, a niekoniecznie dobrze. Między czasie konkurencja nie śpi i rozgorzał mały i mało merytoryczny dyskurs o Open Source. Ktoś rzucił również hasło, iż Linux jest systemem dla każdego kto nie jest graczem... cóż mam nieco odmienne zdanie w tym temacie i pozwolę się nim podzielić w tym wpisie.

Lifeview LV5T Deluxe Not Only Tv - mała rzecz a cieszy (recenzja sprzętu)

Jakiś czas temu opisałem instalację tytułowego tunera pod systemem Ubuntu 12.04 LTS. W jednym z komentarzy zaproponowano mi abym umieścił recenzję tunera którego używam. Idąc za tą podpowiedzią niniejszym właśnie to czynię.

Wygląd ogólny

Tuner posiadam już 2 lata i praktycznie jest on przeze mnie używany codziennie. Pomimo to poza odrobina kurzu, który przyciągany siłami elektrostatycznymi dosyć szybko osiada na plastikowej lakierowanej obudowie nie widać żadnych śladów zużycia. Niewielki 7cm paluch zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu laptopa.