popularne tematy: linux

Miejskie legendy o Linuxie i blogi z lokowaniem systemu

Konkurs o Windows 8 trwa w najlepsze i stanowi niezłą pożywkę dla łowców nagród, którzy rozochoceni wizją wygranej piszą (przynajmniej w znakomitej większości) dużo, a niekoniecznie dobrze. Między czasie konkurencja nie śpi i rozgorzał mały i mało merytoryczny dyskurs o Open Source. Ktoś rzucił również hasło, iż Linux jest systemem dla każdego kto nie jest graczem... cóż mam nieco odmienne zdanie w tym temacie i pozwolę się nim podzielić w tym wpisie.

Instalacja bezprzewodowego pada do Xbox360 pod Ubuntu 12.10 (64 bit) teoria i praktyka

W dzisiejszym wpisie chciałbym opisać jak prawidłowo zainstalować pad bezprzewodowy do XBOX360 pod Ubuntu 12.10.. ponieważ sam nie jestem jakoś super oblatany w instalacji różnego typu urządzeń posłużę się pomocą ze strony społeczności. Na końcu podam źródło do tej pomocy. Zwrócę się też z prośbą do użytkowników DP, ponieważ mi instalacja się nie powiodła.. nie wiem czemu, więc może będziecie mi w stanie pomóc. Tekst oryginalny pochodzi z oficjalnej strony ubuntu.

Przygotowanie instalacji

Na początek małe wyjaśnienie..

Tuner DVB-T Lifeview LV5TDeluxe Not Only Tv pod Linux Ubuntu 12.04 LTS

Jednym z popularniejszych modeli tunerów USB do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej jest wymieniony przeze mnie NOT. Przyczyną jego popularności jest zapewne cena która oscyluje w granicach ok. 80 zł za nowy tuner, oraz jakość jaka jest oferowana za tę niewygórowaną sumę. Dla użytkowników Linux producent wydał sterowniki pod jądro 2.6. Niestety po aktualizacji do najnowszego Linux lub jądra z serii 3.xx konieczna jest reinstalacja, lub ponowna instalacja sterowników. W niniejszym wpisie pokrótce opiszę obydwa procesy.

Ubuntu 12.04 LTS nie powala..

Witam wszystkich!Jest to mój pierwszy wpis i niestety będzie nieco krytyczny. Od września zeszłego roku do 26 kwietnia b.r. byłem szczęśliwym użytkownikiem Linuksa - dystrybucji Ubuntu. Przez chwilę 11.04, a zaraz potem 11.10. Wcześniej miałem już styczność z tym systemem w wersji 8.10, ale szybko zrezygnowałem.Ubuntu 11.10 urzekło mnie..