popularne tematy: porady

Podłączenie drukarki do PC z Ubuntu poprzez PC z Windows XP za pomocą serwera Samba

Dostałem nową pracę.. i jak to w nowym miejscu bywa trzeba poznać środowisko i trochę je pod siebie zaadoptować. Tak się złożyło, że dostałem też nowy komputer o całkiem fajnych parametrach (w końcu sam mogłem je sobie wybrać;)) i postanowiłem, że będą na nim 2 systemy.. Windows 8 oraz Ubuntu 13.04 x64 (do października). O ile Windows nie sprawił informatykowi z firmy problemu o tyle w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że z Ubuntu będą problemy.. ponieważ to Linux.

"Specjalne" anteny do DVB-T

Jakiś czas temu opisywałem troszkę swoich doświadczeń i trudności z odbiorem polskich programów cyfrowych. Dziś, jak to co jakiś czas mi się zdarza, zerknąłem na stronę SATKuriera coby dowiedzieć się czy coś ciekawego mnie nie ominęło. Newsy jak newsy nie wniosły w sumie niczego nowego, jednakże moją uwagę przykuł poniższy baner reklamowy:

Jaka antena do DVB-T?

Tak się składa, że mam bardzo podobną antenę innego producenta. Tyle, że jej producent nigdzie nie napisał o tym aby była jakaś specjalna do DVB-T..

e-Deklaracja na Ubuntu, czyli jak rozliczyć się z podatku na linuksie

Początek nowego roku to czas nowych inicjatyw i działań, ale również podsumowań. Do jednego z tych podsumowań należy rozliczenie się z podatku za rok ubiegły. Czas na to mamy ograniczony w zależności od rodzaju wykonywanej pracy (czyli rodzaju formularza który musimy złożyć) do odpowiednio: 31 stycznia (PIT 16A, 19A, 28), 28 lutego (PIT 40, 40A), lub też najczęściej 30 kwietnia (PIT 36, 36L, 37, 38 i 39). Szczęśliwi Ci którzy dochodu nie mają i rozliczać się nie muszą:D Dla pozostałych wiele organizacji udostępnia różnego rodzaju programy do rozliczeń.

Instalacja bezprzewodowego pada do Xbox360 pod Ubuntu 12.10 (64 bit) teoria i praktyka

W dzisiejszym wpisie chciałbym opisać jak prawidłowo zainstalować pad bezprzewodowy do XBOX360 pod Ubuntu 12.10.. ponieważ sam nie jestem jakoś super oblatany w instalacji różnego typu urządzeń posłużę się pomocą ze strony społeczności. Na końcu podam źródło do tej pomocy. Zwrócę się też z prośbą do użytkowników DP, ponieważ mi instalacja się nie powiodła.. nie wiem czemu, więc może będziecie mi w stanie pomóc. Tekst oryginalny pochodzi z oficjalnej strony ubuntu.

Przygotowanie instalacji

Na początek małe wyjaśnienie..

Tuner DVB-T Lifeview LV5TDeluxe Not Only Tv pod Linux Ubuntu 12.04 LTS

Jednym z popularniejszych modeli tunerów USB do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej jest wymieniony przeze mnie NOT. Przyczyną jego popularności jest zapewne cena która oscyluje w granicach ok. 80 zł za nowy tuner, oraz jakość jaka jest oferowana za tę niewygórowaną sumę. Dla użytkowników Linux producent wydał sterowniki pod jądro 2.6. Niestety po aktualizacji do najnowszego Linux lub jądra z serii 3.xx konieczna jest reinstalacja, lub ponowna instalacja sterowników. W niniejszym wpisie pokrótce opiszę obydwa procesy.