popularne tematy: hobby

Chciałem mieć smartłocza....

Rynek mobilny jest już bardzo upchany. Swoją część tronu dzierży także królestwo smartwatchy. Te malutkie (żeby nie powiedzieć nano) komputerki potrafią coraz więcej i więcej. I tutaj pojawiam się ja i moja miłość do gadżeciarstwa. Także zapragnąłem posiadać jakiś gadżet z tego segmentu i wybór padł na...

GoClever Chronos Eco

Zapragnąłem go mieć jak tylko po raz pierwszy przeczytałem o nim na naszym portalu. Ot powodów było mnóstwo: przedłużenie smartfona, długo trzymająca bateria, czytelny w słońcu ekran, no i wodoczelność.

Urealniamy maszynę wirtualną

Ostatnio nie miałem chwili zająć się Windows 10 Technical Preview, jednak teraz postaram się nadrobić zaległości. Z góry chciałbym zaznaczyć, że to nie będzie kolejny wpis pokazujący wady i zalety w sumie jeszcze wersji alfa kolejnego z Windowsów. Nie, to będzie coś innego.

W moim poprzednim wpisie dotyczącym W10 TP opisałem problemy, które napotkałem podczas instalacji. Zważywszy na te kłopoty, nie chciałem wykonywać instalacji jeszcze raz (w sumie i po co?).

Rowerowe centrum dowodzenia

Ilu z nas wybiera rower zamiast samochodu? Ilu z nas woli korzystać ze świetnej pogody, a nie siedzieć w domu? A co jeśli musimy mieć przy sobie GPS, transmisję danych i inne bajery oferowane przez nasze smartfony? Niestety za rowerem nie pociągniemy gniazdka z prądem. W tym wpisie opowiem chcę zrobić ze swoim rowerem. A raczej co chciałbym zrobić (wiadomo wszystko zależy od pracy w wakacje ;) ).

Tak słowem wstępu, jestem zapalonym rowerzystą (choć w dalszym ciągu traktuję to jak hobby).

SoloCyan Overview

Z godnie z obietnicami postanawiam napisać kolejny wpis dotyczący CyanogenModa na Xperii Sola, tym razem porządnie ze screenami. Jak pisałem w poprzedniej notce, przywracałem wszystkie ustawienia i aplikacje razem z kontaktami i smsami (tych było coś koło 12 patyków). Trwało to wszystko około 20 minut, jednak szybko pożałowałem tych wiadomości, ponieważ jak szybko zauważyłem, aplikacja dostarczana wraz z softem wykrzaczała się praktycznie na każdym kroku.

Sony XPERIA Sola - nowe spojrzenie i nowe możliwości

Tak słowem wstępu... Zawsze odkąd pamiętam stałem murem za Sony Ericssonami (odkąd dostałem SE k510i). Podobało mi się to, że można je było modyfikować i to w dowolny sposób. A to podgłaśnianie, a to zmiana ikon a to inne duperele. Wiecie taki szpan na mieście ;) Od wakacji jestem posiadaczem Xperii Sola, która jak do tej pory mi się zdawało dostanie Androida 4.1. Jakie było moje zdziwienie jak dziś przeczytałem, że Sola nie dostanie aktualizacja do JB.

Recenzja XPERIA Sola

Witam, dawno nie blogowałem, bo praca, bo dziewczyna, bo coś tam coś tam. Kilka dni temu zamówiłem sobie telefon. Początkowo miał być samochód, ale nie wyszło, jak wszystko w tym kraju, ale że to nie jest blog polityczny to wracamy do tematu. Zamówiłem sobie telefon, XPERIĘ Sola. Pierwsze wrażenie: ale on jest zajebi***e cienki i duży. I tak zbliżyliśmy się kamieniem milowym do pierwszego rozdziału tej recki.

Test run, czyli pierwsze spojrzenie

Telefonem miałem okazję pobawić się jeszcze zanim do mnie trafił.

Wreszcie normalny wykład... czyli IT Academic Day Olsztyn 2011

Siemanko, hej i elo :P I znowu chciałem powrócić do tematu Soniaków, ale no niestety w tym kraju są źli ludzie i mój królik doświadczalny został mi po prostu skradziony... Dobra, nie będę przynudzał - to jest bajka na inną dobranockę :P

Dzisiaj bardziej będzie o olsztyńskiej ITadzie, o której dobreprogramy.pl nie chciały wspomnieć, ech, widocznie za mało znacząca uczelnia heh. I tu mam jedno zasadnicze pytanie, a mianowicie jak to cholerstwo (czyt. wpis :D ) zacząć.