popularne tematy: oprogramowanie

Windows 10 — a co to jest?

Oczywiście wszyscy wiedzą, że Microsoft udostępnił wczoraj poglądową wersję Windows 10 Technical Preview w formie obrazów ISO. I co Maciek zrobił? Pobrał...

Trochę inne spojrzenie na instalację

Tę sekcję chcę poświęcić na instalację... i błędy, które napotkałem. Wielu użytkowników pisało o bezproblemowości instalacji nowego Windowsa. Chciałbym i ja móc tak napisać, jednak niestety nie mogę.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.0

Transform and roll out

Tymi słowami Optimus Prime zagrzewał Autoboty do walki. Dziś i ja mogę powiedzieć coś na podobę. Otóż dostałem do testów najnowszego Transformera (doszły mnie słuchy, że ma wystąpić w Transformers: Age of Extinction, o ile przeżyje do tego czasu moje testy). Cóż...

Zawsze chciałem mieć tableta!

Zaczynając tę krótką historię, która też będzie wstępem do recenzji (i zadań konkursowych), powiem tak. Ostatnio do mnie wrócił temat komputera dla młodszego brata.

SoloCyan Overview

Z godnie z obietnicami postanawiam napisać kolejny wpis dotyczący CyanogenModa na Xperii Sola, tym razem porządnie ze screenami. Jak pisałem w poprzedniej notce, przywracałem wszystkie ustawienia i aplikacje razem z kontaktami i smsami (tych było coś koło 12 patyków). Trwało to wszystko około 20 minut, jednak szybko pożałowałem tych wiadomości, ponieważ jak szybko zauważyłem, aplikacja dostarczana wraz z softem wykrzaczała się praktycznie na każdym kroku.

Sony XPERIA Sola - nowe spojrzenie i nowe możliwości

Tak słowem wstępu... Zawsze odkąd pamiętam stałem murem za Sony Ericssonami (odkąd dostałem SE k510i). Podobało mi się to, że można je było modyfikować i to w dowolny sposób. A to podgłaśnianie, a to zmiana ikon a to inne duperele. Wiecie taki szpan na mieście ;) Od wakacji jestem posiadaczem Xperii Sola, która jak do tej pory mi się zdawało dostanie Androida 4.1. Jakie było moje zdziwienie jak dziś przeczytałem, że Sola nie dostanie aktualizacja do JB.

Nowe, stare AQQ...

Ten wpis zacznę wyjątkowo, bo od tego, że powiem, że fanboyem AQQ nie jestem i nie będę. Lubię ten komunikator, a że dawno nic nie skrobałem i jakoś nie mam ani czasu ani pomysłów na wpisy to postanowiłem opisać jak na razie kilka zmian w rdzeniu AQQ.

Nowy menedżer dodatków i aktualizator

AQQ jako program wzbogaciło się o nowy, moim skromnym zdaniem bardziej funkcjonalny aktualizator, który od tej pory potrafi pobierać nie tylko wtyczki czy nowe wersje samego komunikatora, ale także kompozycje i emotikony.

Bajka o windows 8

Witam! Dzisiaj będzie krótka opowieść. Dawno dawno za górami za lasami stał sobie piękny zamek na szczycie góry. W zamku tym panował Król Maciuś II (bo pierwszy już zastrzeżony), który miał na swoich usługach Laptopa. Laptop ten, choć już nie najnowszy, znał wiele opowieści o Rycerzach i Potworach (AV i wirusach). Laptop był tak stary, że cierpiał na amnezję. Król Maciuś II postanowił więc zabrać Laptopa do znachora zwanego Formatem. Doktor zgodził się pomóc w zamian za przyniesienie mu magicznego, Mistycznego Narzędzia.

Jak walczyć z rakiem...

Tytuł może taki dziwny jak na serwis IT, ale szczerze powiedziawszy ów tytuł ma dosłowne znaczenie. Tak więc udało mi się poczynić pierwszy krok do napisania czegoś, co można nazwać wstępem....

bardzo króciutki wstęp

Czy nikt z Was nie zastanawiał się jak może pomóc w walce z najgorszymi chorobami XXI-go wieku? Chorobami trudnymi do leczenia lub nawet bez możliwości całkowitego uleczenia.

AQQ, AQQ, AQQ i... Skype

Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się jaki nadać tytuł temu wpisowi. Jako, że jest dopiero 10 rano, a ja siedzę na praktykach i się nudzę i nie mogłem wymyślić lepszego tytułu to zdecydowałem się na ten... Ale teraz do rzeczy, a nie pieprzenie głupot.

Jako zagorzały fan AQQ, silnie związany ze społecznością AQQ, dość dużo czasu spędzam na ich forum. Ostatnio pojawiła się wtyczka SkypeCore, dodająca... UWAGA... obsługę skype. Tak wiem, pierwszym komunikatorem ze Skype był WTW, jednak teraz może się schować.

SkypeCore autorstwa Pol'a to ewenement na polu wtyczek.