popularne tematy: porady

Urealniamy maszynę wirtualną

Ostatnio nie miałem chwili zająć się Windows 10 Technical Preview, jednak teraz postaram się nadrobić zaległości. Z góry chciałbym zaznaczyć, że to nie będzie kolejny wpis pokazujący wady i zalety w sumie jeszcze wersji alfa kolejnego z Windowsów. Nie, to będzie coś innego.

W moim poprzednim wpisie dotyczącym W10 TP opisałem problemy, które napotkałem podczas instalacji. Zważywszy na te kłopoty, nie chciałem wykonywać instalacji jeszcze raz (w sumie i po co?).

Rowerowe centrum dowodzenia

Ilu z nas wybiera rower zamiast samochodu? Ilu z nas woli korzystać ze świetnej pogody, a nie siedzieć w domu? A co jeśli musimy mieć przy sobie GPS, transmisję danych i inne bajery oferowane przez nasze smartfony? Niestety za rowerem nie pociągniemy gniazdka z prądem. W tym wpisie opowiem chcę zrobić ze swoim rowerem. A raczej co chciałbym zrobić (wiadomo wszystko zależy od pracy w wakacje ;) ).

Tak słowem wstępu, jestem zapalonym rowerzystą (choć w dalszym ciągu traktuję to jak hobby).

Bajka o windows 8

Witam! Dzisiaj będzie krótka opowieść. Dawno dawno za górami za lasami stał sobie piękny zamek na szczycie góry. W zamku tym panował Król Maciuś II (bo pierwszy już zastrzeżony), który miał na swoich usługach Laptopa. Laptop ten, choć już nie najnowszy, znał wiele opowieści o Rycerzach i Potworach (AV i wirusach). Laptop był tak stary, że cierpiał na amnezję. Król Maciuś II postanowił więc zabrać Laptopa do znachora zwanego Formatem. Doktor zgodził się pomóc w zamian za przyniesienie mu magicznego, Mistycznego Narzędzia.

Krótko i na temat o....hackingu

Witam! Były Soniaki, było AQQ, była ITada, a teraz pora na hackowanie. Tak słowem wstępu, ostatnimi czasy dostałem się na praktykę w serwisie notebooków. To co tam robię, to opowieść na inny wiosenno-zimowy wieczór ;) Jednak ostatnio dostałem polecenie złamać hasło w Windows 2000. Jakiś stary komputer, rzekłbym z epoki kamienia, no ale szef kazał to ja musiał wykonać. Do tej pory nie spodziewałem się, że złamanie hasła do windowsa jest tak banalnie proste. Domyślałem się, że będzie potrzebny linuks bootowalny z płyty czy pendrive'a, ale dokładnie nie wiedziałem o co kaman.