popularne tematy: windows

Urealniamy maszynę wirtualną

Ostatnio nie miałem chwili zająć się Windows 10 Technical Preview, jednak teraz postaram się nadrobić zaległości. Z góry chciałbym zaznaczyć, że to nie będzie kolejny wpis pokazujący wady i zalety w sumie jeszcze wersji alfa kolejnego z Windowsów. Nie, to będzie coś innego.

W moim poprzednim wpisie dotyczącym W10 TP opisałem problemy, które napotkałem podczas instalacji. Zważywszy na te kłopoty, nie chciałem wykonywać instalacji jeszcze raz (w sumie i po co?).

Windows 10 — a co to jest?

Oczywiście wszyscy wiedzą, że Microsoft udostępnił wczoraj poglądową wersję Windows 10 Technical Preview w formie obrazów ISO. I co Maciek zrobił? Pobrał...

Trochę inne spojrzenie na instalację

Tę sekcję chcę poświęcić na instalację... i błędy, które napotkałem. Wielu użytkowników pisało o bezproblemowości instalacji nowego Windowsa. Chciałbym i ja móc tak napisać, jednak niestety nie mogę.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.3

Witam ponownie. Dziś na warsztat biorę wielozadaniowość mojej hybrydy. Kazano mi ściągnąć jedną z 2 gier: Avengers Alliance lub Asphalt 8. Ja ściągnąłem obie ot tak z ciekawości. Jedna i druga pisane są w stylu Modern UI Apps, czyli innymi słowy są kafelkowe. Dzięki temu system otwarte aplikacje hibernuje i nie zajmują one miejsca w pamięci ram jak są zminimalizowane. Oczywiście od tej reguły są wyjątki np. aplikacja Hyper for Youtube działająca jako usługa w tle (w Windows Marketplace nie ma oficjalnej apki Youtube’a, ponieważ Google nie wykupiło).

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.2

Dzisiaj pod testy wpadło mi zadanie mające na celu przetestowanie Transformera pod kątem czytnika ebooków. Poniżej moje wypociny opisujące owe zadanie. Zapraszam

Dzisiaj moim zadaniem jest recenzja tabletu Asus Transformer BOOK t100 pod kątem czytnika e-książek. Temat jest trudny, ponieważ nigdy nie lubiłem czytać książek na komputerze, a tu jest przecież pełnowymiarowy Windows 8.1. Fakt faktem ma wbudowany czytnik, ale ten pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj bardziej mi służył jako zastępca Foxit Readera.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.1

Witam! Jak pisałem w swoim poprzednim wpisie, dostałem się do testów Asusa Transformera BOOK t100. Wczoraj minął termin wysyłania recenzji z pierwszego zadania konkursu. Przypomnę treść zadania:

Opisz swoje pierwsze wrażenia w użytkowania tabletu (długość tekstu 200-500 słów). Pokaż jak można spersonalizować ekran startowy urządzenia (kafelki Windows 8) i zrób zrzut ekranu, na którym będzie to widoczne

A tutaj moje wypociny na ten temat.

Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.0

Transform and roll out

Tymi słowami Optimus Prime zagrzewał Autoboty do walki. Dziś i ja mogę powiedzieć coś na podobę. Otóż dostałem do testów najnowszego Transformera (doszły mnie słuchy, że ma wystąpić w Transformers: Age of Extinction, o ile przeżyje do tego czasu moje testy). Cóż...

Zawsze chciałem mieć tableta!

Zaczynając tę krótką historię, która też będzie wstępem do recenzji (i zadań konkursowych), powiem tak. Ostatnio do mnie wrócił temat komputera dla młodszego brata.

Nowe, stare AQQ...

Ten wpis zacznę wyjątkowo, bo od tego, że powiem, że fanboyem AQQ nie jestem i nie będę. Lubię ten komunikator, a że dawno nic nie skrobałem i jakoś nie mam ani czasu ani pomysłów na wpisy to postanowiłem opisać jak na razie kilka zmian w rdzeniu AQQ.

Nowy menedżer dodatków i aktualizator

AQQ jako program wzbogaciło się o nowy, moim skromnym zdaniem bardziej funkcjonalny aktualizator, który od tej pory potrafi pobierać nie tylko wtyczki czy nowe wersje samego komunikatora, ale także kompozycje i emotikony.

Bajka o windows 8

Witam! Dzisiaj będzie krótka opowieść. Dawno dawno za górami za lasami stał sobie piękny zamek na szczycie góry. W zamku tym panował Król Maciuś II (bo pierwszy już zastrzeżony), który miał na swoich usługach Laptopa. Laptop ten, choć już nie najnowszy, znał wiele opowieści o Rycerzach i Potworach (AV i wirusach). Laptop był tak stary, że cierpiał na amnezję. Król Maciuś II postanowił więc zabrać Laptopa do znachora zwanego Formatem. Doktor zgodził się pomóc w zamian za przyniesienie mu magicznego, Mistycznego Narzędzia.

Krótko i na temat o....hackingu

Witam! Były Soniaki, było AQQ, była ITada, a teraz pora na hackowanie. Tak słowem wstępu, ostatnimi czasy dostałem się na praktykę w serwisie notebooków. To co tam robię, to opowieść na inny wiosenno-zimowy wieczór ;) Jednak ostatnio dostałem polecenie złamać hasło w Windows 2000. Jakiś stary komputer, rzekłbym z epoki kamienia, no ale szef kazał to ja musiał wykonać. Do tej pory nie spodziewałem się, że złamanie hasła do windowsa jest tak banalnie proste. Domyślałem się, że będzie potrzebny linuks bootowalny z płyty czy pendrive'a, ale dokładnie nie wiedziałem o co kaman.

Wreszcie normalny wykład... czyli IT Academic Day Olsztyn 2011

Siemanko, hej i elo :P I znowu chciałem powrócić do tematu Soniaków, ale no niestety w tym kraju są źli ludzie i mój królik doświadczalny został mi po prostu skradziony... Dobra, nie będę przynudzał - to jest bajka na inną dobranockę :P

Dzisiaj bardziej będzie o olsztyńskiej ITadzie, o której dobreprogramy.pl nie chciały wspomnieć, ech, widocznie za mało znacząca uczelnia heh. I tu mam jedno zasadnicze pytanie, a mianowicie jak to cholerstwo (czyt. wpis :D ) zacząć.