Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X
popularne tematy: gry

Tomb Raider 2013 - recenzja

Już od wielu tygodni nowa odsłona Tomb Raidera gości w domach wielu graczy na całym świecie i wyciska wszystkie siły z ich blaszaków czy konsol. Jak można było wywnioskować z przedpremierowego zainteresowania, gra szturmem podbiła serca graczy (tym skuteczniej i z większym natężeniem u tych, którzy czują "coś więcej" do Pani Croft). Przed premierą gry atmosferę podgrzewały recenzje i najwyższe z możliwych noty udzielane tej grze, co zapewne przełożyło się również na sporą sprzedaż. Minął już spory czas od premiery i z całą pewnością można już (na spokojnie) dokonać konfrontacji oczekiwań, względem tego czym nas bombardowano przed premierą. A ponieważ w poprzednim wpisie o tej grze podałem większość szczegółów jakie miały zostać w niej zawarte, to teraz jest dobry moment aby to wszystko zweryfikować. No i oczywiście skonfrontować zarzuty wobec idei odświeżenia całej serii i całkiem nowemu systemowi rozgrywki.

O co chodzi w tej części?

Wyprawa, wypadek, olbrzymia wyspa i dużo dziwnych sytuacji mających na niej miejsce. Skąd my to znamy? Owszem może fabuła i wielka tajemnicza wyspa do wielce innowacyjnych motywów nie należy (tym bardziej nie powala), ale jakże jest to wciąż chwytliwe.

Będę grał w grę. Jaką? Tomb Raider! - czyli coś dla fanów serii

No wiem, wiem, to nie sylwester, jednak emocje są równie duże :) Tomb Raider stoi tuż za rogiem i puka do naszych drzwi. Jak informowałem w poprzednim wpisie, premiera jest właśnie dzisiaj (5 marca 2013). Ja już zamówiłem wersje elektroniczną na steama (link) i czekam na klucz, jednak nie o tym chciałem napisać w tym wpisie.

Ostatnio przeglądając otchłań internetu szukałem jakiegoś zestawu wszystkich dostępnych części Tomb Raidera, aby móc skompletować całą serię w jedną całość. Niestety cała kolekcja na steama, kosztuje dość sporo, choć oczywiście można, wedle uznania, również i tym kanałem zaopatrzyć się w najnowszą odsłonę tej gry, jak i wersję poprzednie. Dlatego dla fanów Lary Croft chciałbym w tym wpisie nadmienić, o szalenie ciekawej i taniej okazji do nabycia całej serii wszystkich części Tomb Raidera, za niebywale małą kwotę.

Ale najpierw zacznę od steama, w którym jeżeli tego chcemy możemy również nabyć wszystkie poprzednie 9 części gry.

I love you Lara Croft! - nowy Tomb Raider już 5 marca!

Od razu na wstępie powiem, że są gry w moim "umysłozbiorze", do których mam olbrzymi sentyment. Taką grą jest między innymi Tomb Raider. A ponieważ zagadki połączone z akcją, są tym co najbardziej lubię, to ta seria jest dla mnie wyjątkowa i ku mojej i milionów fanów na całym świecie radości, już lada dzień ujrzy światło dzienne nowa odsłona gry Tomb Raider. W dodatku na 3 platformy (PC, PS3, XBOX).

Nie ma wiele takich gier, które gdyby ktoś mnie obudził w środku nocy i zapytał o ulubioną, mógłbym z czystym sumieniem, bez zastanowienia podać jako pierwsze w kolejności. Taką grą jest Tomb Raider. Tak, Pani Lara Croft pamięta jeszcze czasy pierwszej konsoli PlayStation i ciupania w pierwszą, druga i kolejne części, przy podłączonych kolumnach 100 Watowych, ku wątpliwej uciesze sąsiadów, którzy musieli znosić cały dzień nap..... z UZI.

Moje serce krwawi..

...jak widzę w pierwszych scenach z gry, jak 21 letnia Lara jest kłuta, cięta, szarpana, bita w twarz, podpalana i generalnie cała wybabrana we krwi zmieszanej z błotem, to trochę mi smutno. No cóż, ale ja też nie jestem bez winy. Przyznaje, zabiłem ją już tyle razy, że aż wstyd się przyznać.

PlayStation 4 - relacja po obejrzeniu Playstation Meeting

Właśnie niedawno zakończyła się impreza prowadzona przez Sony, o nazwie Playstation Meeting. Jako, że jestem fanem konsoli Playstation (zwłaszcza tej pierwszej), nie mogłem sobie odmówić zarwania nocki, by być może zobaczyć jakieś zdjęcia nowej konsoli Sony lub uzyskać więcej informacji na temat przyszłego dziecka Sony. No cóż konsoli nie ujrzałem (choć nadzieja była), jednak mimo to nie zawiodłem się. To co zobaczyłem było co najmniej godne uwagi.

Aby choć trochę podzielić się z Wami ciekawostkami na temat tej imprezy, strzelałem sporo screenów z tej imprezy. Choć momentami obciążenie było tak duże, że przerwy i jakoś relacji spadała drastycznie (sorry za ewentualne kiepskiej jakości screeny). Jednak udało mi się wychwycić większość "zajawek", jakich możemy się spodziewać po nowej konsoli. No i oczywiście całą masę innych informacji.

Muszę przyznać, że to co zobaczyłem było naprawdę niesamowite, pod wieloma względami. Sony wdraża w nową konsolę i całego zaplecza dużo innowacyjnych rzeczy. Chociażby funkcje społecznościowe, czy transparentności gier na różnym sprzęcie i kilka naprawde ciekawych, niespotykanych u konkurencji nowinek.