popularne tematy: internet

Intuicyjność systemu Windows na przykładzie zmiany domyślnej przeglądarki – studium (ciężkiego) przypadku

Przychodzi w życiu taki moment, w którym ma się przejmujące wrażenie kompletnego zestarzenia i nieprzystosowania do panujących w świecie realiów. Jest jednak cień nadziei, że to nie moja ignorancja postępuje, tylko powiększa się głupota otaczającego nas świata, a w tym wypadku, systemu Windows. Oceńcie to jednak sami na podstawie tego przypadku, który przydarzył mi się dzisiaj z rana.

Ostatnio podczas instalacji Firefoksa ustawiłem sobie tę przeglądarkę jako domyślną.

Transmisja z HotZlotu 2012 od kuchni

Chciałem dzisiaj podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat transmisji, jaką udało nam się przeprowadzić w trakcie tegorocznego HotZlotu w malowniczo położonym Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju. Wiele osób na miejscu widząc mnie biegającego z notebookiem i kamerami pytała, jak to działa.

O diodzie, co używała tylko IPv6

Wczorajsze zadanie specjalne było chyba najprostsze ze wszystkich - nie byłbym sobą, gdybym nie przemycił czegoś związanego z IPv6, a jako że mimo wszystko IPv6 jest całkiem mocno związane z Windows Server 2012 (vide chociażby DirectAccess), czuję się usprawiedliwiony :) Zadanie jak zwykle polegało na tym, aby coś zrobić i na tym, aby na coś wpaść, choć tutaj akurat większy ciężar spoczywał chyba na tym bardziej przyziemnym aspekcie, czyli na robótkach ręcznych. Zacznijmy jednak od początku.

W treści zadania znowu nie mieliśmy tradycyjnego pytania.

Możesz zrobić nie musisz wprowadzić dowolne zmiany w rejestrze

Jeśli ktoś nie tylko komputera używa, ale czasami też w nim co nieco pogrzebie, to na pewno spotkał się już z Bazą Wiedzy Microsoftu i artykułami tam publikowanymi. Cała baza dostępna jest w języku angielskim, ale wiele artykułów z biegiem czasu jest starannie tłumaczonych i w efekcie dostępnych również po polsku. Niestety nie wszystkie i w większości przypadków nie od razu po ich publikacji.

Czy to jednak problem? Na pewno w kontekście artykułów, z których potencjalnie mogą korzystać bardziej świadomi użytkownicy domowi - na przykład

Czym jest wydanie w świecie portali z oprogramowaniem?

Niniejszym postem chciałbym otwarcie zaprotestować przeciwko krzywdzącym komentarzom, jakie notorycznie pojawiają się pod newsami na temat nowych wersji przeglądarki Firefox czy na przykład, tak jak dzisiaj, Thunderbirda. Te komentarze krzyczą: wprowadzacie czytelników w błąd, to nie jest wersja stabilna, to beta!. Wygląda jednak na to, że na skutek dziwnej polityki wydawniczej Mozilli temat będzie wałkowany za każdym razem od nowa, nie łudzę się że mój wpis cokolwiek tutaj zmieni.