popularne tematy: oprogramowanie

20 lat Windows 95

Historia systemów operacyjnych Microsoftu to lata wzlotów i upadków inżynierów z Redmond. Jednym z najważniejszych dni dla firmy jest 24 sierpnia 1995. Dokładnie 20 lat temu Microsoft wydał najważniejszy system operacyjnych w historii firmy i jeden z najbardziej wpływowych systemów w ogóle. O ile pod względem techniczym Windows 95 stanowił kolejny krok w ewolucji systemów z linii Windows, o tyle innowacje dla twórców aplikacji, a także zmiany w interfejsie i sposobie interakcji z komputerem były rewolucją.

Civilization: Beyond Earth przed premierą

Już za niecały miesiąc, 24 października, do sklepów trafi najnowsza odsłona serii Civilization o podtytule Beyond Earth. Niewiele ponad miesiąc temu opisywałem wrażenia z krótkiej rozgrywki we wczesną wersję tej gry. Dziś podzielę się wrażeniami ze znacznie obszerniejszej wersji beta.

Grę zaczynamy od wysłania statku kosmicznego w celu skolonizowania jednej z planet.

Rzut okiem na nowe gry 2K

Parę dni temu miałem przyjemność uczestniczenia w organizowanym przez Cenegę spotkaniu z firmą 2K Games. Przedstawiciele 2K zaprezentowali gry, które mają się ukazać do końca roku, była też sesja hands-on, dzięki której mogłem się bliżej zapoznać z trzema z nich.

NBA 2K15

Pierwszą z zaprezentowanych gier była nowa odsłona serii NBA 2K.