popularne tematy: oprogramowanie

Dlaczego Linux (a konkretnie Ubuntu) na desktopie ss...

Niniejszy wpis jest moim subiektywnym odczuciem co do tematu i być może dotyczy wyłącznie mojej specyficznej konfiguracji sprzętowej.

Przecież to działało

Czas przeszły jest tutaj niezwykle istotny, o zgrozo działało to dobrze przez długi czas. Do momentu kiedy postanowiłem zainstalować Windows 10 bo był mi potrzebny pakiet Visual Studio i Hyper-V. System miły i przyjazny - na 2-3 miesiące, potem zaczyna denerwować jak OS X przez pierwszy tydzień. Najpierw trzeba to było przekonać do tego, że może działać ponad 2 godziny bez restartu w kompletnie randomowym momencie.

Androidem w myszkę

Od jakiegoś czasu planowałem zakup klawiatury z TouchPad-em, ale każda klawiatura z tym elementem którą spotkałem zawierała klawisz Enter w kształcie odwróconej literki L - to je automatycznie usuwało z listy możliwych urządzeń.Dlaczego tego typu rozwiązanie?Odpowiedź jest prosta. Często programuje i myszy używam raczej sporadycznie, 99% operacji wykonuje klawiaturą, ale czasem istnieje konieczność użycia myszy. Jednak myszka ma taką wadę, że potrafi zaświecić po oczach, konieczne jest stałe podłoże - przy jeżdżeniu po pościeli to problem - i obszar ruchu.