popularne tematy: programowanie

6 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o narzędziach developerskich w Chrome

Każdy developer musi używać narzędzi do debugowania, a dla mnie najlepszym jest Chrome. Dostępne też na blogu.

Znajdowanie elementu DOM

Gdy używasz jQuery na stronie wiesz, jak prosto znaleźć elementy po klasie - $('.class') lub ID - $('#id-selector'). A co z konsolą w Chrome, gdzie nie mamy jQ?

Możesz w ten sam sposób posługiwać się $ - $(‘tagName’), $(‘.class’),

Piszemy aplikację we Vue.js - cz. 4. Pobieramy statystyki

Czas na kolejny etap tworzenia naszej aplikacji. Dziś pobierzemy szczegóły użytkownika i wyświetlili statystyki gier z rozpiską na czołgi.

Jak zawsze - na blogu wersja sformatowana :)

Pobierz statystyki

Poprzednią część skończyliśmy na pobieraniu użytkowników z regionu w celu wyciągnięcia Account_id, które będzie potrzebne do pobrania statystyk.

Po kliknięciu w nick użytkownika z listy przypiszę go do zmiennej selectedUser

Piszemy aplikację we Vue.js - cz. 1.

Ładniej sformatowany tekst znajdziesz na moim blogu.

Vue.js jest lekkim, szybkim i bardzo łatwym w nauce frameworkiem (pod warunkiem, że znamy co najmniej podstawy JS). Chcę Ci pokazać jak szybki i łatwe może być pisanie reaktywnych aplikacji.

Cała seria wpisów będzie się składać z co najmniej 10 krótkich części, a efektem finalnym będzie kompletna aplikacja wyświetlająca listę ogłoszeń wraz z logowaniem (opartym na localStorage).

Accordion w wydaniu css

Szybki tutorial ze zbudowaniem accordiona z użyciem css i html, bez js, skierowany raczej do początkujących - chociaż, jak zauważam, nawet doświadczeni koderzy zapominają o tych "triczkach".

Na początek szkielet, załóżmy, że chcemy 3 panele:

Słów kilka o RWD... czyli od czego zacząć

Czym jest to (nie)szczęsne RWD?

RWD to technika projektowania stron w taki sposób, aby dostosowywały się do urządzenia, dzięki czemu możemy na telefonie oglądać równie (lub mniej) funkcjonalną stronę jak na PC.

Nie jest to takie hop siup zrobić dobrą stronę RWD, a przy rozbudowanych serwisach wygodniejszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna. Ale nie wybiegajmy za daleko i skupmy się na podstawach RWD.

Czas start!

Na początek musimy sprawić, żeby nasza strona chciała się skalować na różnych urządzeniach.

Grunt.js i automatyzacja pracy - początek

Lepiej sformatowany artykuł z podlinkowaniem możecie znaleźć tu:http://psds.pl/grunt-js-i-automatyzacja-pracy/

Słowem wstępu - czym jest Grunt?

Grunt.js jest task runnerem w którym możemy stworzyć listę zadań (użyjąc gotowych lub napisać swoje) wykonywane pod odpaleniu odpowiedniego polecenia. Pozwala nam to oszczędzić sporo czasu, zautomatyzować naszą prace i pozbyć się czasem nudnej i żmudnej pracy.