popularne tematy: bezpieczeństwo

Bezpieczna mobilna komunikacja dla każdego — zarówno online jak i offline!

Smartfony towarzyszą nam, już w praktycznie każdej chwili naszego życia. Za ich pomocą codziennie wysyłamy różne informacje oraz treści do naszych przyjaciół, kolegów z pracy czy rodziny, a nierzadko są to dane, których ujawnienie, na przykład w przypadku wycieku danych z serwerów lub w wyniku przechwycenia wiadomości, mogłoby być dla nas nieprzyjemnym, a czasami nawet wiążącym się z negatywnymi konsekwencjami, doświadczeniem. Niestety - tajemnicą poliszynela jest fakt że obecne wysoko notowane komunikatory, są na bakier z bezpieczeństwem oraz prywatnością.

Uwolnić się od Gmaila — bezpieczna skrzynka pocztowa

Prywatność w czasach post-Snowden'owskich jest jak temat rzeka. Z jednej strony warto o nią dbać, gdyź jest jednym z podstawowych praw człowieka, a ponadto jednym z filarów wolności. Jednakże z drugiej strony liczna grupa ludzi uważa iż:

Nie mam nic do ukrycia

Nikogo przekonywać nie muszę jak ten sposób myślenia jest błędny oraz destrukcyjny dla dobra ogółu. Natomiast nie zmienia to faktu że ludzie cenią wygodę.

Tworzymy szyfrowane kontenery VHD z użyciem funkcji BitLocker

Niektóre dane są bardziej wrażliwe niż inne oraz wymagają solidnego i pewnego zabezpieczenia. Ci mniej zaawansowani korzystają z opcji systemowego ukrycia folderu oraz bawią się w przechowywanie tych plików w katalogach systemowych, gdyż to właśnie one są "najmniej podejrzane" - niestety takie rozwiązania nie zapewniają nam 100% ochrony. Inni natomiast korzystają z różnego rodzaju aplikacji firm trzecich mających na celu zablokowanie folderu na hasło, a także z narzędzi do szyfrowania całych partycji na dysku takich jak TrueCrypt 7.1a.

SPAM — czyli o tym że lepiej zapobiegać niż leczyć

Rejestrując się na różnych stronach, należy podać swój adres e-mail. Jest to potrzebne do otrzymania linku aktywacyjnego oraz.....otrzymywania SPAMu. Dlatego im więcej podajemy swojego maila, tym więcej dostajemy SPAMu. Ale czy możemy coś z tym zrobić? Okazuje się że tak :)

10minutemail.com - czyli e-mail na 10 minut

10minutemail.com jest po prostu adresem e-mail który dostajemy na 10 minut. Wchodzimy na stronę i kopiujemy adres ze strony na formularz rejestracyjny. Następnie na naszą tymczasową pocztę przychodzi link aktywacyjny i...

Moda lubi się zmieniać - Ask.fm

Moda w internecie ciągle się zmienia: na początku była NaszaKlasa która teraz odeszła w zapomnienie a teraz mamy Facebook-a oraz kolejny nowy serwis: Ask.fm (przynajmniej w moich stronach :))

Czym jest Ask.fm?

Ask.fm nie jest kolejną społecznościówką w "standardowej" formie. Jest to platforma na którą należy się rejestrować aby otrzymywać zapytania od innych użytkowników serwisu na które musimy odpowiedzieć. Następnie pytania z odpowiedziami lądują na głównej stronie naszego profilu.