popularne tematy: inne

Ostateczna decyzja.

- Wyjaśnię Ci czemu tu jesteś. Sprowadziłem Cię bo o czymś wiesz. Nie umiesz tego wytłumaczyć, ale to czujesz. Przez całe życie miałeś przeczucie że z tym Windowsem coś jest nie w porządku. Nie wiesz co, ale dręczy Cię to i doprowadza do obłędu. To przeczucie sprowadziło Cię do mnie... Wiesz o czym mówię?

- O istnieniu prawdziwie wolnego systemu?

- Chcesz wiedzieć, co to jest?

- (kiwa twierdząco głową)

- Linux... jest wszędzie. Otacza nas ze wszystkich stron, nawet tu i teraz. Widzisz go wyciągając telefon i "wchodząc" do Internetu.

[FELIETON] Facebook — największe zło światowego Internetu?

Cóż, Facebooka chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Utworzony głównie przez Marka Zuckerberga portal internetowy mający - wedle jego słów - łączyć ludzi, którego początek datujemy na rok 2004. Tego dnia uruchomiony został projekt TheFacebook który działał jednak w obrębie uczelni do której twórcy (gdyż nie był jedynym autorem projektu) uczęszczali, mianowicie Harvard, którego zadaniem było umożliwienie jego użytkownikom możliwości odszukiwania i kontynuowania szkolnych znajomości oraz dzielenia się wiadomościami i zdjęciami.

Krok po kroku: Tworzymy skrzynki pocztowe we własnej domenie!

W dzisiejszych czasach konto pocztowe może założyć niemalże każdy, i to całkowicie za darmo! Użytkownik otrzymuje wówczas do dyspozycji skrzynkę <nazwa>@<domena_dostawcy>, wraz z podstawowymi ustawieniami i usługami takimi jak filtry antyspamowe czy możliwość tworzenia folderów lub etykiet. Dla większości to w zupełności wystarczy, ale problemy zaczynają się dopiero wtedy gdy chcemy do utworzenia skrzynki wykorzystać naszą domenę internetową. Okazuje się wówczas że dostawców oferujących konta we własnej domenie jest naprawdę bardzo mało.

Nie masz fanów? Kup ich! :)

W dzisiejszych czasach, gdzie Internet został całkowicie "pochłonięty" przez portal społecznościowy Facebook, kliknięcia Lubię to! mają wartość pieniądza! Dosłownie! Nie wierzysz - przeczytaj dzisiejszy wpis, to uwierzysz!

Nie muszę chyba dodawać że korzystanie z usług, opisanych w dzisiejszym wpisie, jest po prostu - nieuczciwe! Ja zawsze byłem człowiekiem uczciwym (no, raz w przedszkolu pod********łem koledze pokemona), i nigdy nie skorzystałbym z tego typu usług (honor mi nie pozwala). Prowadzę swojego

Krótki przegląd po... końcach internetu :)

Każda rzecz ma swój początek i koniec: zajęcia w szkole, dobra impreza, roślina doniczkowa, czy nawet kij*. Ale okazuje się że nawet Internet ma swój początek i koniec. Początkiem nazwiemy wyszukiwarkę Google lub Bing (Swoją drogą czy tylko mnie dziwi to że amerykański Bing szuka lepiej po polsku niż polski Google? )

A czym jest ten "koniec Internetu". Tym!