popularne tematy: oprogramowanie

Ognisty lis na sterydach — podkręcanie Firefoxa

Obecne technologie webowe rozwijają się w szybkim tempie (a na pewno o wiele szybciej niż desktopowy hardware), a przeglądarki internetowe z aktualizacji na aktualizację puchną oraz zwiększają swoje obciążenie zarówno dla systemu operacyjnego jak i dla sprzętu. Kilka otwartych kart potrafi spokojnie zjeść już ponad gigabajt pamięci operacyjnej, zaś operacji odczytu oraz zapisu na dysku komputera jest co nie miara - składają się na to między innymi pamięć tymczasowa, ciasteczka, historia przeglądanych witryn oraz pobieranych plików czy lokalny magazyn.

Uwolnij swój router — OpenWRT z interfejsem Gargoyle

Routery internetowe w obecnych czasach są praktycznie wyposażeniem każdego nowoczesnego mieszkania, zaś ich rynek jest niezwykle rozwinięty - najtańsze modele kosztują nawet 60 złotych, ceny najdroższych sięgają już setki, jak nie więcej, złotych. Głównym zadaniem routera jest translacja adresów sieciowych między siecią zewnętrzną WAN (na przykład siecią operatora) a wewnętrzną siecią lokalną LAN łączącą kilka lub kilkanaście urządzeń (komputery, konsole, smartfony, telewizory).

Rozszerzamy funkcjonalność Drupal — niezbędne moduły dodatkowe

Drupal jest niezwykle zaawansowanym systemem zarządzania treścią i już po czystej instalacji posiada komplet funkcji które mogą okazać się niezbędne przy projektowaniu strony internetowej. Szybko jednak okazuje się że narzędzia wbudowane w rdzeń Drupala są niewystarczające, a wówczas można skorzystać z dużej ilości dodatkowych modułów, czyli rozszerzeń dla Drupala które dostępne są do pobrania z

[Android] Blokowanie połączeń i wiadomości tekstowych od wybranych numerów

Nie da się ukryć, że telefony komórkowe zrewolucjonizowały dzisiejszy świat - mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez nich. Dzięki tym małym urządzeniom organizujemy spotkania z ludźmi, kontaktujemy się ze znajomymi z którymi nie możemy się zobaczyć z powodu dzielącej odległości a nawet zamawiamy jedzenie :) Niestety - telefon komórkowy, podobnie jak każdy wynalazek może być wykorzystany w złym celu.

Instalujemy nieoficjalne oprogramowanie do Nokii 5230

Instalacja nieoficjalnego oprogramowania do urządzeń mobilnych zawsze była, jest i będzie kwestią dyskusyjną. Z jednej strony możemy zyskać naprawdę wiele w kwestii funkcjonalności i wydajności urządzenia, z drugiej zaś może to się odbić na stabilnej i bezawaryjnej pracy, a także poskutkować utratą gwarancji (niezależnie od tego czy przyczyną awarii jest nieautoryzowana modyfikacja). dlatego przed wykonaniem jakichkolwiek zmian, o których będzie mowa w poniższym artykule radzę naprawdę dobrze się zastanowić, gdyż

ClockWorkMod Recovery, czyli co w trawie piszczy :)

Niedawno otrzymałem pytanie od jednego z czytelników:

Co KONKRETNIE daje ten clockworkmod? Nie chce ryzykować a potem nic z tego nie mieć...

dotyczące mojego ostatniego wpisu o modyfikacji RK292*. Owszem warto poznać wszystkie czynniki za i przeciw, przy wykonywaniu tego typu operacji, dlatego też zapraszam na krótkie objaśnienie wszystkich funkcji dostępnych w ClockWorkMod Recovery! :)

[RK292*] Cavion Base 7 - ROOT, instalacja ClockWorkMod Recovery

Podobno ROOT jest podstawą modyfikacji systemu Android - i jest to prawda! Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy pełny dostęp do magazynu urządzenia. Możemy między innymi: przenosić oprogramowanie na kartę pamięci, tworzyć kopie zapasowe danych aplikacji, usuwać systemowe "appki", a także instalować niecertyfikowane oprogramowanie, potoczne zwane ROM'ami. Proces ROOT'a jest w pełni odwracalny

ClockWorkMod Recovery jest natomiast rozszerzoną wersją stockowego (domyślnego) Recovery.

Windows 8.1 i.... dwa przyciski Start? Tak, to możliwe :)

W Windows 8.1 przywrócono tak długo wyczekiwany przycisk Start. Niestety - nie odzyskał on swojej pełnej funkcjonalności. Służy on wyłącznie do uruchomienia ekranu start (L.P.M), oraz do uruchomienia pozostałości po starym menu Start (P.P.M). Jednakże bawiąc się paskiem zadań odkryłem ciekawą rzecz - jak zrobić dwa przyciski Start na Pulpicie.

  • Klikamy na wolny obszar paska zadań oraz odznaczamy opcję Lock the taskbar (Zablokuj pasek zadań)
  • Przeciągamy pasek zadań na górę
  • Cieszymy się dwoma przyciskami Start na naszym pulpicie :)

SPAM — czyli o tym że lepiej zapobiegać niż leczyć

Rejestrując się na różnych stronach, należy podać swój adres e-mail. Jest to potrzebne do otrzymania linku aktywacyjnego oraz.....otrzymywania SPAMu. Dlatego im więcej podajemy swojego maila, tym więcej dostajemy SPAMu. Ale czy możemy coś z tym zrobić? Okazuje się że tak :)

10minutemail.com - czyli e-mail na 10 minut

10minutemail.com jest po prostu adresem e-mail który dostajemy na 10 minut. Wchodzimy na stronę i kopiujemy adres ze strony na formularz rejestracyjny. Następnie na naszą tymczasową pocztę przychodzi link aktywacyjny i...