popularne tematy: sprzęt

Optymalizacja pracy dysku SSD — pamięć na lata

Dyski SSD w odróżnieniu od klasycznych dysków talerzowych nie posiadają obracających się z wysoką prędkością talerzy, nie mają też żadnych elementów mechanicznych, a zamiast tego posiadają komórki pamięci, podobne do tych znanych z pamięci flash. Ze względu na to, charakteryzują się one szybszymi czasami dostępu do danych (głowica nie musi wielokrotnie zmieniać pozycji, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku niezdefragmentowanego systemu NTFS) oraz są zupełnie bezgłośne.

Uwolnij swój router — OpenWRT z interfejsem Gargoyle

Routery internetowe w obecnych czasach są praktycznie wyposażeniem każdego nowoczesnego mieszkania, zaś ich rynek jest niezwykle rozwinięty - najtańsze modele kosztują nawet 60 złotych, ceny najdroższych sięgają już setki, jak nie więcej, złotych. Głównym zadaniem routera jest translacja adresów sieciowych między siecią zewnętrzną WAN (na przykład siecią operatora) a wewnętrzną siecią lokalną LAN łączącą kilka lub kilkanaście urządzeń (komputery, konsole, smartfony, telewizory).

Odświeżamy starszego flagowca - LineageOS 14.1!

Idealny system mobilny nie istnieje. Jest jednak jeden, który ideałowi jest bliski, częściowo z faktu bycia po prostu dobrym systemem operacyjnym, częściowo z powodu braku konkurencji - Windows Phone, którego wsparcie się zakończyło czy Blackberry/Sailfish/Symbian nie jest żadną konkurencją dla Androida - zatem jest to obecnie system bezkonkurencyjny. Jednak nie ma róży bez kolców - pięta achillesową Androida jest sposób dystrybucji aktualizacji... a w większości jej braku. Niska półka, a często i średnia o nowszej wersji oprogramowania zwykle mogą zapomnieć.

Instalacja sterowników wcale nie musi być utrapieniem!

Ponowna instalacja systemu Windows może przysporzyć swoim użytkownikom wiele problemów. Oprócz instalacji i konfiguracji systemu, należy także dokonać instalacji dodatkowych aplikacji i sterowników, mających wpływ na stabilność i funkcjonalność naszej platformy. Szczególnie sterowniki mogą sprawić wiele kłopotów, gdyż muszą być one dopasowane do konkretnej wersji systemu operacyjnego oraz posiadanego przez nas sprzętu, a ponadto sam Windows nie podpowiada jakie sterowniki będą dla nas odpowiednie.

Kruger&Matz Move - ROOT

Wielu osobom którym znam słowo Android kojarzy się z procesem ROOT'owania, który tak naprawdę jest nieodłączną częścią mobilnego systemu spod znaku zielonego robocika. Praktycznie nie ma urządzenia na których nie ma instrukcji wykonania instalacji ROOT'a, zarówno jeżeli chodzi o smartfony jak i o tablety.

Moja niesamowita przygoda z tunerem DVB-T od Manty

Wstaję rano jak zwykle, dzień nudny jak zwykle, nic się nie zapowiadało. Do czasu kiedy naszła mnie myśl:

A... może dziś zaaktualizuję sobię mój tuner. Softa mam już starego to wypadało by go odświeżyć

Jak pomyślałem tak zrobiłem. Teraz tego żałuję. Ale od początku:

Poszukiwanie aktualizacji

Gdzie najlepiej szukać aktualizacji do wszelakich urządzeń? Tak, właśnie na stronie producenta. W moim przypadku oprogramowanie do tunera znalazłem na oficjalnym forum producenta czyli na

ReFS - następca NTFS w Windows Server 2012

ReFS...ooouu , a to coś fajnego?

ReFS jest najnowszym systemem plików od Microsoftu i następcą NTFS. Aktualnie jest dostępny tylko w serwerowej "ósemce" czyli w Win Server 2012 , choć każdy wie jaka była historia z NTFS (na początku był tylko w systemach serwerowych a następnie się udomowił w systemach klienckich) dlatego twierdzę że w Windows XX system ReFS będzie dostępny dla zwykłego śmiertelnika i zjadacza chleba

Bootowanie Windowsa Server 2012 z dysku VHD

Jeżeli nasz komputer jest za słaby na wirtualizację , nie wspiera Hyper-V bądź z innych przyczyn nie chcemy wirtualizować systemu Windows Server 2012 a o instalacji na dysku twardym też nie ma mowy możemy pobrać testowy VHD ze strony Microsoft oraz a następnie zabootować komputer z tego wirtualnego dysku. A więc zaczynamy!

Pobieranie wirtualnego dysku

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to pobranie wirtualnego dysku VHD. Abyśmy mogli to uczynić musimy wejść na

Czy Windows RT ma rację bytu?

Windows RT to specjalna wersja Windowsa 8 na tablety z procesorami ARM. Jest prawie taka sama co zwykły Windows 8. PRAWIE!!!

Czemu PRAWIE!!!

Bo brakuje jednego kafelka...tak, tak tego najważniejszego...jesteś już blisko...ciepło, ciepło...tak chodzi o kafelek Desktop czyli Pulpit. W tym systemie uruchomimy tylko i wyłącznie aplikacje Metro czy jak kto woli Modern które pobieramy ze sklepu Windows Store. Czyli nie będzie Notatnika i Painta i Wordpada i Menedżera zadań. Jeden kafelek wyraża więcej niż tysiąc słów:)