popularne tematy: urządzenia mobilne

Odświeżamy starszego flagowca - LineageOS 14.1!

Idealny system mobilny nie istnieje. Jest jednak jeden, który ideałowi jest bliski, częściowo z faktu bycia po prostu dobrym systemem operacyjnym, częściowo z powodu braku konkurencji - Windows Phone, którego wsparcie się zakończyło czy Blackberry/Sailfish/Symbian nie jest żadną konkurencją dla Androida - zatem jest to obecnie system bezkonkurencyjny. Jednak nie ma róży bez kolców - pięta achillesową Androida jest sposób dystrybucji aktualizacji... a w większości jej braku. Niska półka, a często i średnia o nowszej wersji oprogramowania zwykle mogą zapomnieć.

Bezpieczna mobilna komunikacja dla każdego — zarówno online jak i offline!

Smartfony towarzyszą nam, już w praktycznie każdej chwili naszego życia. Za ich pomocą codziennie wysyłamy różne informacje oraz treści do naszych przyjaciół, kolegów z pracy czy rodziny, a nierzadko są to dane, których ujawnienie, na przykład w przypadku wycieku danych z serwerów lub w wyniku przechwycenia wiadomości, mogłoby być dla nas nieprzyjemnym, a czasami nawet wiążącym się z negatywnymi konsekwencjami, doświadczeniem. Niestety - tajemnicą poliszynela jest fakt że obecne wysoko notowane komunikatory, są na bakier z bezpieczeństwem oraz prywatnością.

[Android] Blokowanie połączeń i wiadomości tekstowych od wybranych numerów

Nie da się ukryć, że telefony komórkowe zrewolucjonizowały dzisiejszy świat - mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez nich. Dzięki tym małym urządzeniom organizujemy spotkania z ludźmi, kontaktujemy się ze znajomymi z którymi nie możemy się zobaczyć z powodu dzielącej odległości a nawet zamawiamy jedzenie :) Niestety - telefon komórkowy, podobnie jak każdy wynalazek może być wykorzystany w złym celu.

Instalujemy nieoficjalne oprogramowanie do Nokii 5230

Instalacja nieoficjalnego oprogramowania do urządzeń mobilnych zawsze była, jest i będzie kwestią dyskusyjną. Z jednej strony możemy zyskać naprawdę wiele w kwestii funkcjonalności i wydajności urządzenia, z drugiej zaś może to się odbić na stabilnej i bezawaryjnej pracy, a także poskutkować utratą gwarancji (niezależnie od tego czy przyczyną awarii jest nieautoryzowana modyfikacja). dlatego przed wykonaniem jakichkolwiek zmian, o których będzie mowa w poniższym artykule radzę naprawdę dobrze się zastanowić, gdyż

Kruger&Matz Move - ROOT

Wielu osobom którym znam słowo Android kojarzy się z procesem ROOT'owania, który tak naprawdę jest nieodłączną częścią mobilnego systemu spod znaku zielonego robocika. Praktycznie nie ma urządzenia na których nie ma instrukcji wykonania instalacji ROOT'a, zarówno jeżeli chodzi o smartfony jak i o tablety.

Przetestuj system Firefox OS - zupełnie za darmo!

Firefox OS jest zupełnie nowym systemem operacyjnym na telefony od Mozilli. W Polsce jest już jeden telefon od Alcatela z tym systemem. Ale czy ten system ma jakieś szanse - sam się możesz przekonać, ponieważ Mozilla udostępniła emulator tego oprogramowania

Będziemy potrzebować:

 • Przeglądarki Mozilla Firefox (LINK )
 • Internetu i komputera :P
 • Android ROM - Odex czy Deodex?

  Każdy który choć raz poszukiwał romu Androida do swojego urządzenia (tabletu, telefonu) spotkał się z takimi oznaczeniami - ale co one znaczą?

  Od początku

  Aplikacje systemowe Android (znajdujące się w system/app) posiadają standardową formę *.APK. Czasami w celu poprawy prędkości uruchamiania, jak i działania systemu mogą one posiadać również pliki "pomocnicze" w formacie *.ODEX. Część systemowej aplikacji znajduje się właśnie w tym pliku *.ODEX. Lokalizacja system/app wygląda to mniej więcej tak:

  • Phone.apk
  • Phone.odex

  Czy Windows RT ma rację bytu?

  Windows RT to specjalna wersja Windowsa 8 na tablety z procesorami ARM. Jest prawie taka sama co zwykły Windows 8. PRAWIE!!!

  Czemu PRAWIE!!!

  Bo brakuje jednego kafelka...tak, tak tego najważniejszego...jesteś już blisko...ciepło, ciepło...tak chodzi o kafelek Desktop czyli Pulpit. W tym systemie uruchomimy tylko i wyłącznie aplikacje Metro czy jak kto woli Modern które pobieramy ze sklepu Windows Store. Czyli nie będzie Notatnika i Painta i Wordpada i Menedżera zadań. Jeden kafelek wyraża więcej niż tysiąc słów:)