popularne tematy: windows

Ostateczna decyzja.

- Wyjaśnię Ci czemu tu jesteś. Sprowadziłem Cię bo o czymś wiesz. Nie umiesz tego wytłumaczyć, ale to czujesz. Przez całe życie miałeś przeczucie że z tym Windowsem coś jest nie w porządku. Nie wiesz co, ale dręczy Cię to i doprowadza do obłędu. To przeczucie sprowadziło Cię do mnie... Wiesz o czym mówię?

- O istnieniu prawdziwie wolnego systemu?

- Chcesz wiedzieć, co to jest?

- (kiwa twierdząco głową)

- Linux... jest wszędzie. Otacza nas ze wszystkich stron, nawet tu i teraz. Widzisz go wyciągając telefon i "wchodząc" do Internetu.

Instalacja sterowników wcale nie musi być utrapieniem!

Ponowna instalacja systemu Windows może przysporzyć swoim użytkownikom wiele problemów. Oprócz instalacji i konfiguracji systemu, należy także dokonać instalacji dodatkowych aplikacji i sterowników, mających wpływ na stabilność i funkcjonalność naszej platformy. Szczególnie sterowniki mogą sprawić wiele kłopotów, gdyż muszą być one dopasowane do konkretnej wersji systemu operacyjnego oraz posiadanego przez nas sprzętu, a ponadto sam Windows nie podpowiada jakie sterowniki będą dla nas odpowiednie.

Tworzymy szyfrowane kontenery VHD z użyciem funkcji BitLocker

Niektóre dane są bardziej wrażliwe niż inne oraz wymagają solidnego i pewnego zabezpieczenia. Ci mniej zaawansowani korzystają z opcji systemowego ukrycia folderu oraz bawią się w przechowywanie tych plików w katalogach systemowych, gdyż to właśnie one są "najmniej podejrzane" - niestety takie rozwiązania nie zapewniają nam 100% ochrony. Inni natomiast korzystają z różnego rodzaju aplikacji firm trzecich mających na celu zablokowanie folderu na hasło, a także z narzędzi do szyfrowania całych partycji na dysku takich jak TrueCrypt 7.1a.

Windows 8.1 i.... dwa przyciski Start? Tak, to możliwe :)

W Windows 8.1 przywrócono tak długo wyczekiwany przycisk Start. Niestety - nie odzyskał on swojej pełnej funkcjonalności. Służy on wyłącznie do uruchomienia ekranu start (L.P.M), oraz do uruchomienia pozostałości po starym menu Start (P.P.M). Jednakże bawiąc się paskiem zadań odkryłem ciekawą rzecz - jak zrobić dwa przyciski Start na Pulpicie.

 • Klikamy na wolny obszar paska zadań oraz odznaczamy opcję Lock the taskbar (Zablokuj pasek zadań)
 • Przeciągamy pasek zadań na górę
 • Cieszymy się dwoma przyciskami Start na naszym pulpicie :)

Mój super-ekstra sposób na pełne Glass w Windows 8!

W Windows 8 efekt Aero Glass został usunięty, ale że jestem stworzeniem któremu ciągle coś nie pasuje ;) postanowiłem wziąć się do "ciężkiej pracy" i już po kilku dniach przeszukiwania forów, stron udało mi się skompletować pakiet służący do aktywacji pełnego efektu Glass (przeźroczystość, efekt Blur)

Nie wierzysz!!

Wiem że po obejrzeniu powyższych zdjęć przypomniałeś sobie co robiłeś w ostatni piątek ;) ale taka jest prawda GLASS DZIAŁA NA WINDOWS 8!

Co potrzebuje żeby zdobyć ten piękny temat?

 • Windows Media Center - po mojemu czyli kilka słów o instalacji tematów:)

  W ostatnim wpisie (LINK ) troszkę spojrzałem w przyszłość (50 lat), no ale już czas wrócić do roku 2013. W naszych czasach są już telewizory LCD, komputery, konsole, centra multimedialne takie jak XBMC, Boxee czy Windows Media Center.... a dzisiaj zajmiemy się tym ostatnim :) a konkretniej jak instalować tematy (inny schemat koloru) do tej aplikacji.

  Co potrzebuję:

  • Program Media Center Reset Toolbox (

  ReFS - następca NTFS w Windows Server 2012

  ReFS...ooouu , a to coś fajnego?

  ReFS jest najnowszym systemem plików od Microsoftu i następcą NTFS. Aktualnie jest dostępny tylko w serwerowej "ósemce" czyli w Win Server 2012 , choć każdy wie jaka była historia z NTFS (na początku był tylko w systemach serwerowych a następnie się udomowił w systemach klienckich) dlatego twierdzę że w Windows XX system ReFS będzie dostępny dla zwykłego śmiertelnika i zjadacza chleba

  Wstęp do Hyper-V w Windows Server 2012 - RemoteFX

  W drugiej części wpisu o wirtualizacji napiszę czym jest RemoteFX , jakie są wymagania tej funkcji itp.

  Zaczynamy!

  Funkcja RemoteFX umożliwia współdzielenie sprzętowej akceleracji 3D z naszej karty graficznej co pozwala nam uruchomić w systemach wirtualnych Windows Aero (jeżeli wirtualizujemy siódemkę i Vistę) , gry 3D a nawet oglądać filmy HD. W Windows Server 2012 RemoteFX obsługuje DirectX 11 przez co możemy grać w najnowsze gry.

  Teraz się zabawimy....PowerShellem w Windows Server 2012

  W tym wpisie przejdziemy do tego co tygryski lubią najbardziej... czyli oczywiście PowerShella w Windows Server 2012

  Czym jest Windows PowerShell?

  Windows PowerShell jest interpreterem poleceń stworzonym przez Microsoft. Jest o wiele bardziej zaawansowany niż standardowy Wiersz poleceń. PS (PowerShell) został wbudowany w Windows 8 oraz Windows Server 2012. Polecenia wpisywane w tym programie są podobne do komend basha. Windows PowerShell jest zintegrowany ze środowiskiem .NET Framework.