popularne tematy: inne

Mobilne procesory Intel Atom - krótka historia, porównanie modeli oraz przyszłość

W 2012 roku, Intel poszerzył rodzinę procesorów Atom o platformy przeznaczone dla smartfonów oraz tabletów. Jest to kontynuacja partnerstwa ogłoszonego przez firmę Intel i Google w dniu 13 września 2011 r. w celu zapewnienia wsparcia dla Androida na procesorach Intel x86.

Atom konkuruje z istniejącymi układami SoC takich firm jak Nvidia, Qualcomm, Samsung, ST-Ericsson oraz Broadcom.

Porównanie ofert operatorów MVNO

Kończy mi się umowa z moim obecnym operatorem (Play), a wysokość operatorskich dotacji do smartfonów jest bardzo niska, postanowiłem przejść na ofertę typu pre-paid. W internecie często spotykałem się z określeniem, że "operatorzy wirtualni mają taniej". Sprawdziłem to, a poniżej przedstawiam wyniki moich "badań".

Usługi podstawowe

1 – Dostępna także oferta abonamentowa (post paid).2 – 300 MB jest, co miesiąc dodawane gratis do konta.

Czy opłaca się być w Virgin Mobile? Porównanie z Play na Kartę

Virgin Mobile – operator MVNO opublikował dzisiaj pełen cennik swoich usług. Zrobiłem więc szybkie porównanie stawek z najnowszą taryfą sieci matki – Play na kartę.

Standardowy Cennik:

Ważność konta (połączenia wychodzące / przychodzące):

W Virgin Mobile obowiązuje promocja, w której dostajemy bonus 50% do każdego doładowania. Szczegóły http://www.virginmobilepolska.pl/pl/oferta/promocje/

Internet w telefonie (pakiety):

[My Dream] Nokia Asha 311 – zmarnowana szansa Nokii na wyjście z kryzysu & Mój Idealny Telefon.

Na początku czerwca Nokia pokazała nowe modele telefonów: Asha 305, Asha 306 oraz Asha 311. Myślałem, że Nokia wreszcie poszła po rozum do głowy i porzuciła S40, dopóki nie przeczytałem specyfikacji. Mała rozdzielczość ekranu, brak GPU, system bez przyszłości, mało RAMu, aparat full focus. Jednym słowem masakra. Przypomniał mi się Samsung Monte z 2010 roku. Cena zachęcająca też nie była, 92 ojro bez podatków jak za taki sprzęt do dużo.