popularne tematy: urządzenia mobilne

Jak bardzo wydajny jest Intel Atom Z2480 w Motoroli Razr i XT890 cz. 1 Testy syntetyczne

Motorola RAZR i jest napędzana przez jednordzeniowy procesor Intel Atom Z2480 (platforma Medfield). Maksymalna częstotliwość zegara procesora to 2GHz i jest on wspierany przez układ graficzny PowerVR SGX 540 oraz 1 gigabajt pamięci LP-DDR2. Atom Z2480 wspiera technologię hyper-threading, dzięki której w systemie jest rozpoznawany jako jednostka dwurdzeniowa.

Jako, że nie mam żadnego w pełni działającego urządzenia z Androidem, podaję tylko wyniki testów z Motoroli.

Motorola Razr i XT890 - konfiguracja Aero2

Gdy dostałem Motorolę XT890 do testów okazało się, że Play przyoszczędził na mnie i przy przedłużeniu umowy dostałem zwykłą kartę SIM zamiast microSIM. Ale, jeżeli nawet dostałbym microSIM, to i tak do testów telefonu potrzebowałbym pakietu Internetu większego niż 1 GB za 25 zł. Na szczęście okazało się, że posiadam kartę Aero2 sprytnie schowaną za monitorem od komputera. Włożyłem kartę do Razr i (co nie było łatwe), po chwili pojawił się zasięg, włączam Chrome i ... w tym momencie przechodzimy do tematu wpisu.

Hello Moto

Cześć!

"Brzytwa" szczęśliwie dotarła do mnie kilka dni temu, więc w najbliższych dniach zacznę publikować pierwsze wpisy. Pierwsze testy (zdjęcia, video) już za mną, w planach mam jeszcze kilka innych.

Pierwsze wrażenia

Razr XT890 jest lekka, poręczna i wytrzymała. Trochę dziwnie się piszę używając klawiatury Swype (Na E7 jakoś lepiej to działa). Trochę zdziwił mnie brak trybu Pamięci Masowej (jest tylko MTP oraz PTP). Przez pierwsze dni kilkukrotnie próbowałem bezskutecznie rozsunąć telefon (przyzwyczajenia po C6 oraz E7).

Hackowanie Symbian Belle Refresh w Nokii E7-00

Instrukcja hackowania

  • Zainstaluj „x-plore_s60_3rd_1_60.sisx”, ale nie uruchamiaj.
  • Zainstaluj i uruchom „NortonSymbianHackLDD.sis”.
  • Wybierz „Options” > „Anti-Virus” > „Quarantine list”.
  • Wybierz „Options” > „Restore All” i akceptuj.
  • Zamknij aplikację , usuń przez Menedżer Aplikacji „Symantec Symbian Hack”, uruchom X-Plore oraz usuń folder „c:\shared\”.
  • Zainstaluj „RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx”

Recenzja tabletu za 80 zł – czy to się opłaca?

Czytając moje wpisy o tabletach z pewnością zastanawialiście się jaki ja posiadam tablet. Otóż w moim domu od około pół roku znajduję się tablet kupiony przez mojego tatę za 80 zł (nowy!). Konkretnie to Vedia X6 z Androidem 4.0.3.

Budowa

Obudowa Vedii w całości zbudowana jest z plastiku. Z przodu znajduję się oczko kamery (VGA) oraz przycisk powrotu do Pulpitu. Tylna część obudowy pokryta jest chropowatym plastikiem, znajduje się tam także głośnik mono (bardzo słaby) oraz slot na karty pamięci microSD.

Jak wybrać i kupić idealny tablet?

>>> Nowsza wersja poradnika dostępna jest tutaj !

Witam wszystkich po mojej dłuższej nieobecności i zapraszam do przeczytania (i skomentowania) mojego nowego wpisu.

Tablet to tak uniwersalne urządzenie, że sprawdzi się jako pomoc naukowa oraz narzędzie rozrywki. Dzięki nim można w dowolnym miejscu kontaktować się ze znajomymi, sprawdzić skrzynkę e-mail, przeglądać strony internetowe, grać w gry czy pracować.

Porównanie ofert operatorów MVNO

Kończy mi się umowa z moim obecnym operatorem (Play), a wysokość operatorskich dotacji do smartfonów jest bardzo niska, postanowiłem przejść na ofertę typu pre-paid. W internecie często spotykałem się z określeniem, że "operatorzy wirtualni mają taniej". Sprawdziłem to, a poniżej przedstawiam wyniki moich "badań".

Usługi podstawowe

1 – Dostępna także oferta abonamentowa (post paid).2 – 300 MB jest, co miesiąc dodawane gratis do konta.

Nokia Xpress Web App Builder – aplikacja na telefon w 5 minut

Nokia Xpress Web App Builder jest to webowe narzędzie firmy Nokia typu WYSIWYG służące do tworzenia aplikacji na telefony Nokia Series 40 bez znajomości języków programowania.

Poniżej prezentacja wideo:

Let's go!

Żeby stworzyć swoją aplikację, należy wejść na stronę główną narzędzia http://xpresswebapps.nokia.com, a następnie kliknąć przycisk TRY IT NOW. Ukaże się nam okno o nazwie „Create new application”, w którym należy wpisać nazwę naszego projektu. Ukaże się nam wtedy krok pierwszy kreatora aplikacji.

Porównanie tabletów w cenie od 500 do 1000 zł

Co się odwlecze to nie uciecze. Część drugą Porad Konsumenckich by Jaro070(tm) publikuję z lekkim opóźnieniem, ponieważ miałem problemy z internetem, który opłaca mi Bill Gates oraz miałem kilka ważnych spraw do załatwienia.

W moim porównaniu znalazło się się 30 tabletów o średniej cenie około 756 zł. W tym przedziale znalazły się 2 tablety renomowanych producentów. Czego można się spodziewać po tablecie za taką cenę? Sprawdźcie poniżej:

* - Pamięć wewnętrzna / zewnętrzna.