popularne tematy: gry

Handheldy – smutna nisza grania mobilnego

Obecnie otrząsamy się powoli z marketingowego boomu, który wieścił erę nieuchronnego Post-PC. O ile jednakże era ta nie sprawiała, iż pozbyliśmy się wysłużonych komputerów PC i laptopów zastępując je tabletami i smartfonami, tak niezaprzeczalnie sprzęty mobilne umocniły się w życiu codziennym na tyle, iż choćby migracja ze smartfona na klasyczny telefon – nie mogłaby się obejść bez wyrzeczeń.

Wymyślona lub częściowo prawdziwa era Post-PC sprawiła też, że urządzenia mobilne umocniły swoją pozycję również jako sprzęty służące do grania – w pociągu, autobusie czy domu.

Czy PlayStation 2 nadal warte jest uwagi w erze HD?

Rozpoczęła się kolejna, ósma już generacja konsol, która posłuży nam przynajmniej 7-8 następnych lat. Uraczeni zostaliśmy nowymi konsolami o jakże zaskakujących nazwach PlayStation 4 spod skrzydeł Sony oraz ambiwalentnym Xbox One od Microsoftu (czy ktoś wie skąd pochodzi dopisek "One"?). Powoli, acz nieuchronnie poprzednia generacja konsol, czyli PS3 oraz X360 odchodzić będą na emeryturę, jednak nie można odmówić im jednego – wprowadziły graczy do konsolowej ery rozdzielczości HD.

Czy gry wideo mogą mieć zgubny wpływ na psychikę gracza?

Po raz kolejny postanowiłem kontynuować wątek gier wideo i podzielić się paroma swoimi refleksjami. Gry komputerowe w ciągu ostatnich 20 lat przeszły ewolucję z rozpikselowanych tworów do produkcji, których grafika momentami do złudzenia przypomina świat rzeczywisty a fabuła potrafi wywoływać w nas prawdziwe emocje (jeśli deweloperzy to zakładają).