popularne tematy: programowanie

Sumator PWM -> PPM, dla drona

Będzie cykl lataniu, napisany na podstawie moich zabaw z pionowzlotem. Może ktoś zechce zrobić sobie własny? Na początek, aby nie odbiegać za bardzo od tego o czym normalnie skrobię, banalny układ dający super moce, plus trochę teorii o tym jak to działa.

Teoria, historia

Oryginalnie miałem genialny pomysł, aby do zdalnego sterowania tym stworem wykorzystać atmegę328p podłączoną do Dualshocka.

Zrób to sam – zdalne sterowanie aparatem cz. 1 (chyba, ogólny opis)

Ewentualnie „żadne rynkowe rozwiązanie nie było zadowalające, więc zrobiłem własne, a teraz się chwalę”. Oraz w razie zainteresowanie bliższymi szczegółami jak to działa, będzie kolejna część.

Po co?

Z kilku powodów, zdarza mi się często focić pioruny, często – znaczy jak tylko jest ku temu okazja zwana dalej burzą. Przy burzach wykorzystuje się albo krótkie czasy migawek + sprzęt, który wykrywa pioruny albo po prostu ustawia się aparat na najdłuższy możliwy czas i czeka na to co się złapie. Wole drugą opcję.

raspberry-pi i wyświetlacz led

... a także barometr i podtrzymywany bateryjnie RTC.

Jak wiemy (lub zaraz się dowiemy), r-pi poza standardowymi złączami "komputerowymi" z rodziny hdmi czy USB, posiada także zestaw szpilek oznaczonych "gpio". Do tego złącza można podłączyć różne dziwne rzeczy jak sensowy, wyświetlacze i całą masą innych bzdur. Po ostatnio stworzonym włączniku urządzeń zasilanych z 230V przyszedł czas na ledowy wyświetlacz z gratisami. A dojdzie jeszcze mała klawiatura sterująca