popularne tematy: gry

Warto zagrać: Dalton — The Awesome!

Lubicie zręcznościówki? W sklepie Nokii pojawiła się właśnie bardzo ciekawa pozycja z tego gatunku: Dalton — The Awesome! Gra może być znana użytkownikom iOS i Symbiana, teraz została wydana na MeeGo.

Dalton — The Awesome! wyróżnia się przede wszystkim oryginalną grafiką. Wszystko wygląda jakby zostało namalowane flamastrem na zeszytowej kartce w kratkę. Efekt tego prostego zabiegu jest bardzo sympatyczny.

Nokia N9 tips & tricks cz. 28 — jak zagrać w Angry Birds with Magic bez NFC

Preinstalowywane fabrycznie Angry Birds with Magic, jak wiadomo, posiada pewien „ficzer”, który jest jednocześnie sporym ograniczeniem. Po przejściu pierwszych pięciu poziomów nie można kontynuować zabawy jeżeli nie skomunikujemy Nokii N9 z innym urządzeniem wyposażonym w NFC.

Ostatnio w jednym z komentarzy zadano mi pytanie czy da się to jakoś obejść. Poszperałem trochę w Sieci i odpowiedź brzmi: da się! Z pomocą przychodzi tu niewielkie narzędzie o wdzięcznej nazwie Forever alone ;) Symuluje ono obecność innego urządzenia z NFC odblokowując tym samym kolejne poziomy w grze.

Warto zagrać: Monopoly

Monopoly to jedna z tych gier, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy albo w nią grał, albo przynajmniej z grubsza orientuje się o co w niej chodzi. Mam na myśli oczywiście wersję tradycyjną (papierową).

Leśne dziadki takie jak ja, pamiętają jeszcze szalone lata 80-te kiedy to grało się w polskie podróby Monopoly o nazwie Fortuna czy Eurobusiness. To była zabawa! Pamiętam jak z kolegami albo rodziną siadaliśmy przy stole i graliśmy w to naprawdę godzinami.

Warto zagrać: World Of Rabbit — The Dig!

W sklepie Nokii pojawiła się świetna gra na długie, jesienno-zimowe wieczory: World Of Rabbit — The Dig!

Świat opanowały roboty, ale głęboko pod powierzchnią o przetrwanie walczą króliki. Nasze zadanie to pomóc im w zbudowaniu nowego domu. W World Of Rabbit — The Dig! zarządzamy stale powiększającą się ekipą tych sympatycznych zwierzaków aby przechodziły kolejne etapy gry wykonując różne zadania, a tym samym pogłębiały króliczą norę (dig = kopać).

Warto zagrać: Gears

Nie jestem zapalonym graczem. Już dawno przestałem grać na pececie, nie mam Xboksa czy Playstation, paradoksalnie lubię za to grać na smartfonie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to trochę bezsensowne — mały ekranik, gorsza grafika, gdzie tu „fun”? Jednak gry na smartfonach mają dwie przewagi: można grać kiedy się chce i gdzie się chce (bo telefon mamy przy sobie zawsze), a nawet topowe tytuły kosztują zwykle kilka złotych.

Jest jeszcze jeden plus — sterowanie. Powstają gry przy których dotykowy ekran nie jest wadą, a zaletą.

Warto zagrać: Pinball Fantasies

Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem rzekł onegdaj inżynier Mamoń w kultowym filmie Rejs...

Ja zaś lubię grać w gry... w które już kiedyś grałem ;) Gdy zobaczyłem Pinball Fantasies w sklepie Nokii nie wahałem się więc ani chwili. To jeden z tych tytułów, które pochłonęły mnie na długie godziny, w czasach gdy byłem jeszcze piękny i młody ;) Najpierw na Amidze, później na pececie, gra dostarczała niesamowitej frajdy. Teraz wyszła na Nokię N9.

Warto zagrać: Rip Off

Gdy uruchomiłem tę grę po raz pierwszy od razu przyszło mi na myśl Angry Birds. Na szczęście Rip Off nie jest klonem kultowej produkcji Rovio, jeżeli już do czegoś porównywać to bliżej jej do Fruit Ninja. To dynamiczna zręcznościówka, która daje sporo frajdy, choć z początku wcale na taką nie wygląda.

Warto zagrać: Radzieckie jajeczka

Nie pamiętam kiedy po raz pierwszy wpadła w moje ręce radziecka konsolka „Nu, pogodi!” z Wilkiem i Zającem, zapewne były to wczesne lata podstawówki. Doskonale jednak pamiętam, że swego czasu na zbieraniu jajeczek spędzałem długie godziny.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy urządzonko było strasznie tandetnie wykonane (jak prawie wszystko zresztą co zdiełano w Związku Radzieckim) i do bólu wręcz proste. Frajda była jednak niesamowita. Bardzo ucieszyłem się, że ktoś pokusił się o odtworzenie tej gierki dla Nokii N9. Szczególnie, że tym „ktosiem”, jak się później okazało, jest

Warto zagrać: GT Racing Motor Academy HD

Po pierwszej serii tips & tricks, dziś w redakcji dobrychprogramów powitały mnie uszczypliwe uwagi kolegów, że najwyraźniej użytkowanie Nokii N9 wymaga ciągłego grzebania w Terminalu i robienia innych hardcorowych rzeczy ;) Na początku trochę się zeźliłem na tych złośliwców, ale faktycznie można było odnieść takie wrażenie.