popularne tematy: internet

Zapraszam na MeeGoForum.pl

Kilka dni temu, pod adresem meegoforum.pl, wystartowało nowe, polskie forum poświęcone systemom MeeGo i Maemo. Zachęcam do odwiedzania!

Dotychczas największym polskojęzycznym forum było maemo-forum.pl założone przez Falona pod koniec 2009 roku, a więc z chwilą wprowadzenia do sprzedaży Nokii N900 z Maemo 5. Stąd nazwa tamtego miejsca i jego oprawa graficzna.

Strony poświęcone Nokii N9 i MeeGo, na które warto od czasu do czasu zajrzeć

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem opublikowania listy stron, które mogą być przydatne posiadaczom „endziewiątek”. Jakkolwiek bowiem intensywnie nie prowadziłbym tego bloga, o wszystkim nie jestem w stanie napisać. Doba ma uparcie 24 godziny, a ja wiele innych zajęć ;) Nie ukrywam więc, że w ramach bloga priorytetem są dla mnie sprawdzone porady z serii Nokia N9 tips & tricks, z mniejszą uwagą śledzę natomiast nowe aplikacje na Nokię N9.

Nokia N9 tips & tricks cz. 27 — obsługa AIM, Gadu-Gadu, ICQ, Jabbera, MSN, QIP, Yahoo...

Jedną z największych zalet systemu w Nokii N9 jest organizacja Kontaktów. Integracja na pojedynczej karcie kontaktu wszystkich możliwych informacji o danej osobie, nie tylko numerów telefonów czy maili, ale także komunikatorów, to świetne rozwiązanie. Gdy dodamy do tego obsługę komunikacji IM realizowaną z poziomu systemu, bez konieczności uruchamiania okien osobnych aplikacji, robi się z tego rozwiązanie po prostu fenomenalne.

Problem w tym, że fabrycznie system daje możliwość dopisania jedynie kont Facebook, Google Talk i Skype.

Nokia N9 tips & tricks cz. 19 — udostępnianie zdjęć i wideo na Twitterze

Wraz z aktualizacją PR 1.1 systemowy klient Twittera został wzbogacony o możliwość dodawania zdjęć i znaczników geograficznych do wpisów. Nadal nie można jednak na Twitterze udostępniać zdjęć bezpośrednio z poziomu Galerii. Trzeba uruchamiać dedykowaną aplikację, co zabiera cenne sekundy i jest po prostu niewygodne...

Na szczęście za sprawą prostego triku możemy ten stan rzeczy zmienić. Okazuje się bowiem, że taka opcja jest, tylko została ukryta. Przy okazji zyskamy możliwość wysyłania nie tylko zdjęć, ale także nagrań wideo. Zmiany możemy dokonać na dwa sposoby.

Pobieranie programów ze sklepu Nokii

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że aplikacje ze sklepu Nokii można pobierać nie tylko z poziomu telefonu, ale także komputera. Po co w ogóle to robić? Chociażby po to aby mieć zarchiwizowane wersje instalacyjne co obszerniejszych programów, by nie pobierać ich na nowo po każdym przywracaniu ustawień. Tudzież by uchronić się przed zniknięciem jakiejś aplikacji ze sklepu, jak to się

Rzeczywistość rozszerzona — zaskakujące demo Nokii N9

Zapewne część z Was zadaje sobie pytanie co tak wkręciło Krogulca w tę Nokię N9 ;) Zwolenników teorii „zdalnego sterowania” rozczaruję — nie, nie jestem sponsorowany przez Nokię, nikt mi nie płaci za wpisy, telefonu też nie dostałem tylko kupiłem. Mówiąc wprost, endziewiątka autentycznie mnie zachwyciła, a przede wszystkim zachwycił mnie jej fenomenalny system MeeGo 1.2 Harmatann.

Z tym systemem problem jest jednak trochę taki jak ze słuchawkami bezprzewodowymi — dopiero gdy zaczniesz ich używać, poczujesz jak bardzo te stare, przewodowe krępowały Ci ruchy i przeszkadzały.