popularne tematy: internet

Retromaniak: Widzisz synku? Tak wyglądał fax/modem

Tak dawno i tak niedawno. Jeszcze na początku tego stulecia łączyłem się z Internetem przy pomocy fax/modemu pracującego z oszałamiającą prędkością 56.000 bitów na sekundę, czyli 0,056 Mbps.

Dziś dostęp do Internetu jest tak oczywisty jak telefon, prąd, czy woda. W dużych miastach możemy przebierać pomiędzy ofertami różnych operatorów, którzy prześcigają się prędkościami swoich łączy.

Testujemy nową aplikację konkursową!

Chcieliście konkursów? To będziecie je mieli! ;) Tak jak Was informowaliśmy, pracujemy nad aplikacją mobilną do obsługi naszych "konkursów z diodą". Właśnie rozpoczynamy jej zamknięte testy.

Aplikacja jest bliska ukończenia więc postanowiliśmy udostępnić ją do testów sympatykom portalu. Żeby testy były możliwie miarodajne oraz żeby umilić testowanie zdecydowaliśmy zorganizować w ramach nich "mini konkurs z diodą". Konkurs będzie dostępny tylko z poziomu aplikacji, potrwa 3 lub 5 dni (jeszcze to ustalimy) i padnie 3-5 pytań.

To już rok...

Dziś mija rok od pierwszego wpisu na moim blogu o Nokii N9. Warto z tej okazji pokusić się o małe podsumowanie ...

Kiedy w październiku ub.r. do redakcji dobrychprogramów trafiła przesyłka z Nokią N9 wypożyczoną przez producenta na potrzeby publikacji testu, do głowy by mi nie przyszło, że to wszystko tak się potoczy.

Swipe inspiruje

All it takes is a swipe. To właśnie ta fantastyczna filozofia obsługi Nokii N9 była najważniejszym powodem mojej rezygnacji z Samsunga Galaxy SII, skądinąd również bardzo udanego smartfonu. Zanim dostałem w swoje ręcę pierwszą endziewiątkę (tę wypożyczoną przez Nokię na potrzeby recenzji na dobrychprogramach ), nie sądziłem, że można wymyślić coś tak genialnego. Bo tego trzeba doświadczyć. Samodzielnie. Nie pomoże nawet

Zapraszam na MeeGoForum.pl

Kilka dni temu, pod adresem meegoforum.pl, wystartowało nowe, polskie forum poświęcone systemom MeeGo i Maemo. Zachęcam do odwiedzania!

Dotychczas największym polskojęzycznym forum było maemo-forum.pl założone przez Falona pod koniec 2009 roku, a więc z chwilą wprowadzenia do sprzedaży Nokii N900 z Maemo 5. Stąd nazwa tamtego miejsca i jego oprawa graficzna.