popularne tematy: urządzenia mobilne

F(x)tec Pro1 – smartfon z klawiaturą, który mógłbym pokochać

Gdy zobaczyłem zdjęcia F(x)tec Pro1 od razu przypomniała mi się moja stara Nokia N900. W końcu smartfon w obudowie typu slider, z wysuwaną, fizyczną klawiaturą!

Tęsknię za takim rozwiązaniem od lat. Nie tylko zresztą ja – F(x)tec Pro1 podbija właśnie serca nerdów podczas MWC 2019. Technologia poszła do przodu, nadal jednak na klawiaturach wirtualnych nie pisze się tak wygodnie i tak pewnie, jak kiedyś na fizycznych.

Kolejna aktualizacja Sailfisha przynosi jeszcze lepszą obsługę aplikacji Androida

Jolla udostępniła ósmą aktualizację dla systemu Sailfish OS. Update oznaczony jako 1.0.8.19 (Tahkalampi) wprowadza poważne ulepszenie w obsłudze aplikacji stworzonych dla Androida, a także szereg pomniejszych, choć również pomocnych, nowości.

Możliwość uruchamiania (części) aplikacji i gier z Androida miała być jednym z kluczowych atutów smartfona Jolli.

Wsparcie 4G, obsługa PBAP i inne bonusy z najświeższej aktualizacji Sailfisha

Jolla udostępniła kolejną aktualizację dla systemu Sailfish OS. Precyzyjnie rzecz ujmując są to właściwie dwie aktualizacje (6 i 7) połączone w jeden duży update oznaczony numerem 1.0.7.16. Mniejsza jednak o technikalia — najważniejsze są nowości, a tych jest od groma.

Przede wszystkim smartfon Jolli otrzymał w końcu software'ową obsługę 4G, czyli inaczej mówiąc LTE.

Jolla/Sailfish tips & tricks cz. 6 — konfiguracja Google Play

System Sailfish OS oferuje wbudowane wsparcie dla aplikacji i gier stworzonych dla Androida. Ich instalacja domyślnie możliwa jest m.in. przez sklep Yandex Store, jego oferta nie jest jednak specjalnie rozległa, brakuje wielu popularnych pozycji jak chociażby Angry Birds Star Wars na której punkcie szaleje ostatnio moja córka ;) Jak zatem wygląda dostęp do sklepu Google Play gdzie można znaleźć praktycznie wszystko?

Uzyskanie dostępu do Google Play z poziomu Sailfisha jak najbardziej jest możliwe, choć wymaga niestety odrobiny klepaniny. Zakładając, że macie już aktywny

Jolla udostępnia kolejną aktualizację, Sailfish już działa na Nexusach, druga połówka w kolorze poppy red i inne wieści...

Z dotrzymywaniem danego słowa w biznesie różnie bywa. Wystarczy przypomnieć sobie zapewnienia Nokii o "kilku latach wsparcia" dla modelu N9, które okazały się pustymi frazesami. Takie przykłady można by oczywiście mnożyć i u innych producentów. W tym kontekście bardzo cieszy, że Jolla nie rzuca słów na wiatr i z żelazną konsekwencją, systematycznie wypuszcza kolejne aktualizacje do Sailfisha.

Najświeższa nosi oznaczenie

Sailfish OS wychodzi z fazy beta, aktualizacja 1.0.4.20 dostępna do pobrania!

Mobilny system Jolli w końcu zaczyna nabierać docelowych kształtów. Wraz z wydaną właśnie aktualizacją 1.0.4.20 kończy się faza beta Sailfisha, jednocześnie pojawiło się dużo nowości i poprawek.

Lista zmian jest bardzo długa, na pierwszym miejscu stawiam jednak odświeżony Sklep. Dotychczas aplikacja sklepu wyglądała bez cienia przesady żałośnie - była chaotyczna, niewygodna w użyciu i sprawiała nieodparte wrażenie przygotowanej na przysłowiowym kolanie.

Kolejny update Sailfisha lada moment

Prawdopodobnie już w tym tygodniu doczekamy się kolejnej aktualizacji systemu Sailfish. Update oznaczony numerem 1.0.3.3 będzie zawierał poprawki błędów i kilka wyczekiwanych nowych funkcji.

Wśród nowości znaleźć się mają m.in. tryb horyzontalny w wiadomościach i przeglądarce, dodatkowe opcje przy dodawania wydarzenia w kalendarzu, czy rozróżnienie aplikacji natywnych i androidowych w sklepie Jolli.

Spotkanie z Jollą w Warszawie, społecznościowe „drugie połówki”, Foursquare dla Sailfisha, nowe atmosfery do pobrania i inne wieści...

Czas na nadrobienie zaległości po (nieudanym) wyjeździe na CES oraz (megaudanym) ColdZlocie. Przede wszystkim chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych Jollą i Sailfishem na spotkanie, które odbędzie się 30 stycznia w Warszawie.

Kolejny już „Jolla/Sailfish hands on” poprowadzą Carsten Munk (stskeeps ) oraz Filip Kłębczyk (fk_lx ).