popularne tematy: windows

Nokia N9 tips & tricks cz. 20 — Terminal z poziomu komputera

Są sytuacje kiedy dobrze byłoby móc wywołać Terminal Nokii N9 na ekranie komputera. Dobrym — bo z życia wziętym — przykładem jest brak możliwości uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji z poziomu telefonu w wyniku nieuważnej edycji arkusza stylów odpowiedzialnego za wyświetlanie ikon menu. W tym właśnie ikony Terminala, z którego pomocą można by ten problem rozwiązać.

Nokia N9 tips & tricks cz. 18 — lepszy dostęp do plików przez Bluetooth

Zdecydowanie najprostszym i najszybszym sposobem przesyłania plików pomiędzy komputerem i pamięcią telefonu jest połączenie przez USB. Szczególnie w przypadku Nokii N9, gdzie urządzenie jest wykrywane jako pamięć masowa, a transfer rzędu 21 MB/s przy odczycie i 14 MB/s przy zapisie, bije na łopatki konkurentów. W drugiej części tips & tricks pisałem, że do pamięci telefonu dostać się możemy także poprzez WiFi.

Obsługa komputera przy pomocy Nokii N9

Są sytuacje kiedy chciałoby się mieć możliwość sterowania komputerem z pewnej odległości np. siedząc na kanapie. Mnie brakowało tego podczas oglądania materiałów VoD dostępnych w Internecie (np. na tvnplayer.pl ), na notebooku podłączonym do plazmy kablem HDMI. Każdorazowe podchodzenie do komputera, aby wybrać materiał o który mi chodzi, czy po prostu zatrzymać/wznowić odtwarzanie, było niezwykle irytujące.

I tu z pomocą przychodzi program