popularne tematy: oprogramowanie

Alfabet Samsunga [felieton]

Od dawien dawna obserwuję rynek mobilny i przyznam się, że nie mam większych problemów z odróżnianiem gam modelowych poszczególnych producentów. Czasami już po samej nazwie telefonu potrafię ustalić, do jakiej półki cenowej dany model należy i czego się po nim spodziewać, a patrząc na wygląd telefonu mogę powiedzieć jak się nazywa. Jest jednak pewien wyjątek, którego ja (i zapewne nie tylko ja) nie potrafię na większą skalę ogarnąć - jest to portfolio smartfonów firmy Samsung. Dopóki mam do czynienia z serią Galaxy S czy Note, nie ma większego problemu.

Nowa nadzieja, czyli (byłe) imperium kontratakuje. Historia BlackBerry — część 4

Premiera Apple iPhone'a w 2007 roku miała ogromy wpływ na to, co potencjalny klient postrzegał za atrakcyjne. Wcześniej za atrakcyjność telefonu/smartfona świadczyły możliwości użytkowe, rozbudowane funkcje systemu operacyjnego, rodzaj klawiatury i jej jakość wykonania. W tych kategoriach prym wiodły smartfony z systemami Symbian, Windows Mobile, Palm czy właśnie urządzenia BlackBerry. iPhone sprawił, że dla potencjalnego klienta najważniejsza stała się prostota użytkowania i zapewnienie interaktywnej rozrywki (interface obsługiwany palcem, mnogość aplikacji).

Nie musisz być prezesem, żeby mieć Curve za 1zł. Historia BlackBerry - Część 3

BlackBerry dla każdego

Po serii sukcesów na rynku biznesowym, Kanadyjczycy z RIM postanowili, że ich telefony powinny być ogólnodostępne. Aby urządzenia były dobrze przyjęte przez zwykłych użytkowników i mogły konkurować ze smartfonami konkurencji, postanowiono, że nowe serie urządzeń zostaną wyposażone w lepszej jakości wyświetlacze, większą ilość wbudowanej pamięci, slot na kartę MicroSD oraz aparat. Tak, telefony biznesowe nie posiadały aparatów. Miało to zapobiec "wyciekom" dokumentów firmowych.

BlackBerry — od wyświetlaczy do Androida. Część 2

2003: BlackBerry serii Quark

Po ciepłym przyjęciu modeli 5810 i 5820 firma RIM postanowiła pójść za ciosem i stworzyć kolejną serię o nazwie kodowej Quark, do której należały modele 6210, 6220, 6230 i 6280. Seria ta była tak naprawdę rozwinięciem poprzednich modeli i również opierała się na oprogramowaniu napisanym w Javie, Kanadyjczycy jednak określali go jako system operacyjny BlackBerry OS 3.6.

BlackBerry — od wyświetlaczy do Androida. Część 1

Research In Motion, czyli stawiamy na bezprzewodowość.

1984 rok to dość ciekawy rok. Na nim skupił się George Orwell w swojej powieści, w 1984 roku świat zobaczył pierwszego Macintosh'a, w polskich kinach królowała Seksmisja oraz powstał zespół Modern Talking. My jednak przeniesiemy się do Waterloo w Kanadzie, gdzie Mike Lazaridis i Douglas Fregin zakładają firmę Research In Motion.