popularne tematy: windows

Budowa NOWEGO komputera z Windows XP - 2020 rok

Korzystając z epidemii uzupełniłem sobie zapasy komputerów w domu i poszukując do nich części przyszedł mi do głowy pomysł budowy retrokomputera z systemem Windows XP. Bo mam sporo leżących się i kurzących pudełek z programami oraz grami z tamtych czasów, w znacznej części już niekompatybilnych z nowszymi systemami operacyjnymi. Owo oprogramowanie nadal jest w pełni użyteczne.

Samych gier na płytach mam znacznie powyżej 30, nie liczyłem. Zebrało się tyle przez lata, głównie na różnych wyprzedażach.

DIY — naprawa drukarek i kserokopiarek

Osoby prowadzące biura płacą ogromne pieniądze za dosyć proste czynności serwisowe.

Najczęstszą usterką jest zacinanie papieru i wciąganie kilku kartek papieru jednocześnie. Dlatego podczas regularnego serwisowania czyści się wałki prowadzące papier. Służy do tego bawełniana szmatka (na przykład ze starej podkoszulki) i specjalny dosyć drogi środek do czyszczenia rolek, choć można po prostu użyć spirytusu (choćby tańszego skażonego przeznaczonego do celów technicznych).

Windows XP a bankomaty

Temat w dyskusjach powraca niczym bumerang. Zupełnie jak w przypadku słynnej pluskwy milenijnej, ludzie wypatrują daty końca świata.

Koniec wsparcia dla XP nie ma żadnego wpływu na bankomaty. W przypadku systemów wbudowanych (bankomaty, linie produkcyjne, procesy technologiczne itd.) w zasadzie w ogóle nie instaluje się jakichkolwiek aktualizacji, a na pewno nie są one instalowane automatycznie.Wyobraźmy sobie taką sytuację, że komputer z XP steruje reaktorem atomowym, fermentacją piwa lub metrem. Nagle po aktualizacji coś się wywala, zdarza się że system nie wstaje.

Windows XP forever ;)

Windows XP odchodzi na emeryturę, jednak wielu użytkowników upiera się by nadal z niego korzystać. Poniżej kilka powodów, dlaczego tak się dzieje.

XP ma taką zaletę, że jest na niego mnóstwo sensownych programów. Większość z nich nie wymaga aktywacji, co za tym idzie łatwo o pirackie wersje bez crackowania, a z drugiej strony nikt nie wyłączy serwerów aktywacji do tych programów bo ich nie ma. Te programy można używać praktycznie w nieskończoność i nie ma ryzyka, że pewnego dnia się nie aktywują.

Windows 8 - najlepszy system operacyjny Microsoftu

Wpis zachwalający zalety zacznę nietypowo, bo od wyliczenia wad.

Wady

W testowanej wcześniej anglojęzycznej wersji Trial po przewinięciu ekranu uruchomionego kafelka na końcu pokazywały się reklamy (propozycje) produktów ze sklepu Microsoftu - muzyki, filmów, książek, programów itp. W polskojęzycznej wersji Pro nie znalazłem tego, może to kwestia różnic wersji, może wina żałośnie małego wyboru polskojęzycznych kafelków, o programach, muzyce i filmach nie wspominając (praktycznie ich tam nie ma).