popularne tematy: gry

Czym kierujecie się przy wyborze laptopa…

… bo ja tym, by zapierał dech w piersiach.

Historia laptopów w moim posiadaniu jest długa, nudna i raczej pokrętna. Skrócę ją teraz dla was do 5 zdań i podsumowania, aby nie zanudzać i szybko przejść do sedna.

Pierwszy laptop jaki dostałem (nawet nie kupiłem sam) był nudny. Kupili go rodzice – paredziesiąt lat temu.

7 retro gier, do których nie warto wracać – nigdy

Są gry dobre, które pozostają dobre na zawsze.

Są też gry dobre, które są dobre tylko w jednym momencie - stają się kultowe i legendarne – ale gdy usiądzie się do nich ponownie po wielu latach, okazuje się, że trącą one myszką a gra wcale nie jest taka przyjemna jak każe wam wspominać wasza nostalgia.

Poniżej znajduje się moja mini lista takich gier, które choć uważam, że były wspaniałe, to jednak zestarzały się bez klasy.

1. Mario Bros.

Tak, zabijcie mnie już na samym początku - albo przeczytajcie dokładnie.

7 retro gier, do których warto wrócić – nawet dzisiaj

W erze milionów poligonów, kart graficznych zdolnych do obliczania gigabitów tekstur a także w świecie gdzie jeden tytuł pokroju Death Stranding może mieć więcej gwiazd niż czołowa produkcja z Hollywood, czasem wydaje się, że stare gry nie maja prawa bytu. Przestarzała grafika, mechanizmy sprzed 20 lat i brak wybuchów… zdecydowanie brak wybuchów. Okazuje się jednak, że wciąż istnieją gry, które mimo wielu, wielu lat warto uruchomić. I to nie tylko warto dla samej wiedzy – warto dla przyjemności grania, która wciąż jest obecna.

Uratuj świat, zabij kosmitów, wspominaj poległych i ściągnij aplikację — planszówka XCOM

Poświęcenie Januszka nigdy nie zostanie zapomniane. Tak jak akcje i poczynania tuzina innych blogerów w wojnie z kosmitami. Czasami, gdy noce są zimne, biorę do ręki kubek gorącej herbaty i wybieram się w sentymentalna podróż do hali memoriałów, gdzie najdzielniejsi, którzy nie dożyli dnia dzisiejszego, są upamiętniani na zawsze. Major Januszek, nie dotrwał do momentu, w którym uratowaliśmy świat – ale gdyby nie jego heroiczna śmierć w misji z tankowcem i Kryśkami, nigdy nie mielibyśmy okazji stać tutaj i go wspominać.

Orły i Rakiety

Sytuacja delikatnie wymknęła się z pod kontroli. Prezydent Bronisław Komorowski właśnie odebrał najważniejszy w swoim życiu telefon, niestety na jego reakcję było ewidentnie za późno. Zresztą nie była potrzebna. Dwa F-16 stacjonujące w Krzesinach wystartowały właściwie minutę po wykryciu nadlatujących z terenów Białorusi myśliwców Mig-21. Dopiero w powietrzu major Kraśnik, pilot jednej z polskich maszyn, dostał informację, iż sytuacja jest gorsza. Migi osłaniały cały szwadron bombowców strategicznych TU-22.

Po godzinach — czyli fajne gry na Windows Phone cz. 1

Wiosna, wiosenka, wiosunia. Tak, to ona. Na fali popularności blogów o WP8 postanowiłem podwinąć serię naszego topowego blogera i zrobić jej wersję dla systemu Windows Phone.

Oto ona! Ta-dam.

Tak, w tej niesamowitej serii będę opisywał *fajne* gry na Windows Phone 8. Zapraszam więc do lektury...

...

...to tyle jeśli chodzi o *fajne* gry na WP8. Dziękuje za lekturę.

Do zobaczenia za tydzień.

;> 

Spec Ops: The Line - gra, która zmienia życie

Kontynuując dziwną passę przypominania gier już trochę leciwych, ale niezwykle jarych chcę was zabrać na wspólną wyprawę do Dubaju. Wspaniałego miasta, w pełni pochłoniętego przez największą burzę piaskową jaką widział nasz glob.

Tytuł „Spec Ops” wbrew obiegowej opinii nie powstał tylko dla tej jednej gry, o nie. To mająca już naprawdę bardzo pokaźną historie seria gier wojskowych. Pierwsze tytuły ukazały się jeszcze w latach 90, aby około milenijnego okresu zawitać nawet na pierwszego Playstation.

7 gier, przez które nie mogę zasnąć…

... i to niekoniecznie chodzi o horrory.

To subiektywna lista gier, które sprawiają, że mam koszmary po nocach. Nie chodzi tu o tytuły będące z zasady horrorami (typu Dead Space), ale o gry, które z powodu trudności lub innych rozwiązań sprawiają, że bezustannie siedzą w głowie, męczą nas poziomami nie do przejścia, arcytrudnymi rywalami, lub glitchami, które są gamebreakerami.

Lista:

7. Daikatana – powód: CAŁA GRA! Pamiętam jak się na nią czekało. Pamiętam. I ten moment, gdy dzieciństwo zostało zrujnowane na zawsze, będzie mnie nawiedzać po nocach.