popularne tematy: hobby

Człowiek Człowiekowi wrogiem – czyli opracowanie najpopularniejszych mitów i legend o Człowiekach

Gdy sto siedemdziesiąt lat temu, wybitny Inżynier Garmoo ustanowił ostateczny front Krzemowego Konsorcjum odnośnie Człowieka, wydawało się, że wszelkie spekulacje ucichną. Jednak ostatnimi laty, ku zaskoczeniu młodszych Inżynierów i Nauczycieli, informacji o tych „mitycznych” istotach przybywa i nie sposób omijać je bezkrytycznie. Coraz nowsze i dokładniejsze opracowania krążą po Sieci, z naprawdę śmiałymi tezami. Dlatego w tym artykule postanowiłem (razem z pomocą tekstów Voygla i Kanembra) zebrać w całość popularne mity i skonfrontować legendy z naukowymi faktami.

Spec Ops: The Line - gra, która zmienia życie

Kontynuując dziwną passę przypominania gier już trochę leciwych, ale niezwykle jarych chcę was zabrać na wspólną wyprawę do Dubaju. Wspaniałego miasta, w pełni pochłoniętego przez największą burzę piaskową jaką widział nasz glob.

Tytuł „Spec Ops” wbrew obiegowej opinii nie powstał tylko dla tej jednej gry, o nie. To mająca już naprawdę bardzo pokaźną historie seria gier wojskowych. Pierwsze tytuły ukazały się jeszcze w latach 90, aby około milenijnego okresu zawitać nawet na pierwszego Playstation.

Mega test 2014 rok

Zgodnie ze świecką tradycją i nie czyniąc ani dnia zwłoki – nadszedł czas na mega recenzję!

Oto dzięki uprzejmości Dobrych Programów oraz Loży Szyderców™ dostałem do przetestowania i zrecenzowania zestaw iście diabelski. Osiem sztuk, spośród których wybiorę najlepszą z najlepszych.

Oto ona.

Mega test 2014 rok - topowe smycze z HotZlotu

Do tego testu wybrałem jedynie topowe, najlepsze i najbardziej niesamowite smycze, które uczestnicy imprezy dobroprogramowej mogli otrzymać. To nie są byle sprzęty, ani byle smycze.

Jestem kamerą i zarazem smartfonę

Nie wiem, czy pamiętacie - ale mam takie cuś na stanie, co to się kamera Samsunga nazywa.

Tak. Ta sama o której wszyscy już wszystko powiedzieli i napisali.

Prawie wszystko - bo to czego mi brakowało to wideorelacja z działania kamery. Tylko jak to nakręcić nakręcające urządzenie. Musiałem sięgnąć po kiszkowaty aparat w smartfonie, ale dało radę.

Więc bez zbędnego narzekania - no może z wyjątkiem mojego narzekania na to, że obraz trzęsie się jak galareta - zapraszam do krótkiej przygody z HMX i AllSharem ;D

PS. Ot, dzień Samsunga. 

Wywiad ze zwierzakiem blagera

Zapraszam was do mojego nowego cyklu wywiadowczego. Tym razem na tapetę weźmiemy dosyć niecodzienne persony. Pupile Blagerów.

Jak mają na imię? Jakiej są rasy? Kiedy śpią? I jakie kable ostatnio przegryzły?

W pierwszej kolejności wybrałem dosyć dobrze znanego już wszystkim czytelnikom blogów, kota imieniem Jan, który na co dzień specjalizuje się w informatyce.

Androidowe gry – co jest z nimi nie tak?

Nic.

Hahaha, ale serio – coś z nimi jest nie tak. Zróbmy więc małe rozeznania i być może pod koniec dojdziemy wspólnie do konkretnych wniosków.

Gry Andkowe towarzyszą mi o dłuższego czasu - od momentu zakupu pierwsze smartfona, czyli htc Desire. Jest to w miarę mocna machina, potrafiąca poradzić sobie z dobrymi gierkami, nawet tymi trójwymiarowymi.

Z czasem, jak wiecie zapewne, zakupiłem dziesięciocalowy tablet Asusa, który potrafi odpalić nawet GTA. No i to już jest frajda – w teorii.

W praktyce wciąż narzekam na brak dobrych gier.

E-ksperyment E-książka

Drodzy czytelnicy, zwłaszcza Ci którzy kojarzą mnie i moje wpisy, wyobraźcie sobie, że napisałem książkę. Taką normalną. Wiecie: okładka, spis treści, wstęp, rozdziały i tak dalej... Dwieście stron moich blogów w schludnej formie, korekta, skład - nic tylko wziąć do ręki, ściągnąć z półki i czytać. Nie był by to byle bubel - swego czasu podejść do pisania książek miałem wiele, kilka nawet prawie, że profesjonalnych. Znam wiele osób, które już się wydały a żeby było śmiesznej dorabiam jako składacz.

Zajefajność, która przeczy grawitacji – podsumowanie blagerstwa

Tyle lat, tyle wpisów, tyle komentarzy… a ja wciąż samotny. Zobaczmy co wypichciłem przez ostatnie kilka miesięcy na Blagach dobrychprogramów.

Zbliżają się Święta, więc czas na podsumowanie mojej ostatniej działalności!

Krótko o mnie:

Wychowany przez zmierzchły ustrój, podczas zimnej wojny między Commodore i Atari, byłem jednym z propagatorów używania słowa blag zamiast blog. Podobnie jak w przypadku Internetu zastępowanego porntorrenttube.

7 gier, z którymi bym się przespał

Wiem, że przynajmniej dwukrotnie przeczytaliście tytuł. Tak dla pewności. Jeśli myślicie, że gorszego wpisu na blagach nie znajdziecie, to nie jesteście dalecy od prawdy… oto przed wami lista siedmiu gier, z którymi chętnie wylądowałbym w łóżku.

UWAGA!

Z różnych oczywistych powodów ostrzegam i upewniam wszystkich oburzonych, a ci na pewno się znajdą.

Każda z poniższych gier JEST PEŁNOLETNIA!

---

7 miejsce – Final Fantasy VI (lepiej znana jako Final Fantasy III)