popularne tematy: inne

Spodziewamy się…

… to słowo niesie ze sobą wiele niepewności. Można się w końcu czegoś spodziewać i tego nie otrzymać. To taka jakby, rosyjska ruletka, tylko że pusta komora to jest to czego się akurat spodziewamy, a nabojem jest niewiadoma, która może nas zaskoczyć. Choć w przypadku popularnej zabawny z rewolwerem, zaskoczenie bywa jednorazowe.

Ostatnio ludzie spodziewają się wielu rzeczy. Darmowego Windowsa, wirusów na Linuxa, nowości w świecie Smartfonów, Opery o starym wyglądzie, zaproszenia na HZ i tego, że w Polsce będzie wreszcie dobrze.

Uratuj świat, zabij kosmitów, wspominaj poległych i ściągnij aplikację — planszówka XCOM

Poświęcenie Januszka nigdy nie zostanie zapomniane. Tak jak akcje i poczynania tuzina innych blogerów w wojnie z kosmitami. Czasami, gdy noce są zimne, biorę do ręki kubek gorącej herbaty i wybieram się w sentymentalna podróż do hali memoriałów, gdzie najdzielniejsi, którzy nie dożyli dnia dzisiejszego, są upamiętniani na zawsze. Major Januszek, nie dotrwał do momentu, w którym uratowaliśmy świat – ale gdyby nie jego heroiczna śmierć w misji z tankowcem i Kryśkami, nigdy nie mielibyśmy okazji stać tutaj i go wspominać.

To jeden mały krok dla blogów DP, ale ogromny skok dla blagerów

W tym uroczystym dniu, gdy spełniły się nasze odwieczne marzenia, mogę tylko powiedzieć jedno: dziękuję moi drodzy przyjaciele blogerzy.

Tutaj, mógłbym zakończyć, zejść ze sceny i udać się na zasłużoną emeryturę. Wielu pewnie z was by tego chciało. Przez wiele lat, dekad i epok, walczyłem o to abyśmy jako wolny naród blogerski mogli używać tego co nam umożliwia internet. Wolny Internet! Teraz, z łzami w oczach, spoglądam na was, na wasze awatary... wiem, że było warto. Nieprzespane noce, zniszczony wzrok i chrypki głos od wykrzykiwania pod redakcją DP haseł proboldowych.

50 twarzy blogerstwa

Zrób to! Uprawiaj seks z blogerem. Dlaczego? Głupie pytanie. Zrób to, bo tylko on potrafi sprawić, że doznasz ekscytacji i podniecenia. A zrobi to stukając w klawiaturę. Raz szybciej, raz wolniej. Czasem uderzy mocniej. Lubisz to. Uwielbiasz jak bloger stuka w te klawisze mocno!

Całuj się z nim, całuj namiętnie. Całuj, bo tylko on nudną noc potrafi zmienić w pełną ekscytacji podróż po najdalszych zakamarkach internetu. Całuj jego usta, by mógł opowiadać kolejne historie z życia wzięte, pełne anegdot i sprośnych podtekstów.

Pomóżcie nam kupić dobreprogramy

Wspierających: 2

Cel: 10 000 000 zł

Wpłacono: 121 zł

Czas do końca: 0 dni, 0 godzin, 0 minut, 0 sekund

Projekt zakończony niepowodzeniem…

O ZBIÓRCE:

Celem zbiórki jest wykupienie serwisu dobre programy (pod adresem: dobreprogramy.pl) w celu wprowadzenia na blogi możliwości używania pogrubienia tekstu – tzw. Bolda.

Wspólnie nam się uda!

CEL:

10 mln złotych – czyli 50 tysięcy Zygmuntów.

Niech długo żyje...

Kiedyś, pewnego pięknego dnia, pewien bardzo mądry czarodziej informatyczny powiedział, do pewnego pisarza co to obrośnięte włosami stopy miał.

Many Operating Systems that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.

... O!

 

O tym jak stałem się ubraniosceptykiem

(Przy czytaniu polecam zapuścić w pętlę następujący kawałek: link do Blumenkranz - dlaczego, zrozumiecie jak skończycie)

Oj, niech tytuł was nie przeraża. Nie zamierzam paradować z nagim tyłkiem po ulicach Wrocławia. To była by przesada. Zresztą nie chodzi o ubrania zwykłe. Chodzi o te żywe. Zacznijmy jednak, jak zawsze w przypadku wpisów o sceptycyzmie od, na pierwszy rzut oka, kompletnie niezwiązanego z tematem spostrzeżenia.

Amerykańscy naukowcy: Zobacz co z czytelnikami robią nagłówki serwisów technicznych

Szokujące, niesamowite, a jednak - prawie że - prawdziwe. Z pomocą amerykańskich naukowców udało nam się ustalić niesłychane fakty odnośnie tego, jaki wpływ na czytelników mają nagłówki trzech popularnych w Polsce serwisów technicznych.

Cel – dokąd podąża to Metro

Zbadanie, jaka jest relacja między nagłówkami trzech popularnych serwisów technicznych, a faktyczną treścią artykułów i jaki ma to wpływ na czytelników.

Dobry PR w dzisiejszych czasach to podstawa...

Kiepski PR w dzisiejszych czasach to majstersztyk ;)

Zapraszam do lektury najlepszego profilu facebookowego na świecie, no, albo przynajmniej w naszym skromnym padole ludzkości…

„Fanpage” Dobrych Programów odsłona pierwsza…

Przez dziwny przypadek (za który propsy musze złożyć ukochanej Mink) znalazłem się na prawie oficjalnej stronie Dobrych Programów. Na pierwszy „(w)rzód” oka nie do odróżnienia… tak jak nie czuć różnicy w smaku piwa alkoholowego od tego z mrugnięciem oka.

Nie chcę siać paniki, ale przez aktualizację Windowsa wyłysiałem

Microsofcie, twa złośliwość nie zna granic – i nie sposób mi pojąc jak można było stworzyć coś tak odrażającego i okrutnego zarazem. Twoja ostatnia poprawka sprawiła, że z głowy wypadły mi wszystkie włosy, system uległ uszkodzeniu a kot zaczął śmierdzieć śledziem. O tym, że przepaliła mi się żarówka w łazience to nawet nie wspomnę (bo tu akurat nie mam dowodów odnośnie Twojego Microsofcie poczynania).

Jak do tego doszło? – zapytacie

Mam komputer z Windowsem – błąd pierwszy.

Mam włączone automatyczne aktualizacje – najwyraźniej błąd drugi.