popularne tematy: inne

Było kiedyś...

Było kiedyś takie miejsce – spowite cichym szemraniem wiatraczków w naszych komputerach i okraszone lekko już zatęchłym światłem lamp ulicznych, które oświetlały przez okna wnętrza naszych domostw.

To miejsce – choć dla wielu było niedostępne – dla nas było przyjazne i nawet jeśli lekko spowite magią, to wydawało się swojskie i tak bardzo nasze.

To miejsce to blog dobrych programów…. Teraz lepiej znane jako…

Prywatny blog macminika

Nie jest to dla mnie zaskoczenie, ani jakaś straszna rzecz.

Informatyczno-nerdo muzyka

... i nie tylko.

Zacznijmy od klasyki... czyli chodzi tylko o Pentiumy!by Weird Al Yankovic

Bardziej nerdowe niż informatyczne, ale ten beat połączony z tekstem, do tej pory sprawia że uśmiecham się od ucha do ucha przy wspomnieniu o Pascalu i Java Scripcie. by Weird Al Yankovic

Bo "Fly Of The Conchords" są boscy! Rok 2000!by Fly Of The Conchords

Bo jakiś język programowania musiał być na tej liście...by Albert Veli

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Rosji - nie mogło zabraknąć polewki z jabłuszek.

Prawda o blogach

Czyli gdy dwie strony to więcej niż jedna.

Swego czasu – w tej kwestii moja pamięć może płatać mi figle – na lekcjach hucznie nazywanych lekcjami języka polskiego dostawaliśmy zadania domowe, tak zwane wypracowania do napisania w domu. Oczywiście dzisiejsza młodzież może nie znać tak skomplikowanych i niezwykle barbarzyńskich metod nauczania (sarkazm), ale tak było. Jakoś z tym żyliśmy. Cześć z nas spinała się i tworzyła te wypracowania w domu, część ręcznie musiała przepisywać je na przerwach (i zmieniać w locie, aby nauczycielka nie zorientowała się o plagiacie) a cześć olewała to. Bo po co.

Mega test 2014 rok

Zgodnie ze świecką tradycją i nie czyniąc ani dnia zwłoki – nadszedł czas na mega recenzję!

Oto dzięki uprzejmości Dobrych Programów oraz Loży Szyderców™ dostałem do przetestowania i zrecenzowania zestaw iście diabelski. Osiem sztuk, spośród których wybiorę najlepszą z najlepszych.

Oto ona.

Mega test 2014 rok - topowe smycze z HotZlotu

Do tego testu wybrałem jedynie topowe, najlepsze i najbardziej niesamowite smycze, które uczestnicy imprezy dobroprogramowej mogli otrzymać. To nie są byle sprzęty, ani byle smycze.

Sprzedam wpis blogowy – stan dobry, mało używany

Witam was moi drodzy, na mojej aukcji, której przedmiotem jest ten wpis blogowy.

Wpis jest oczywiście w idealnym stanie ortograficznym i interpunkcyjnym. Możliwe są drobne babole językowe związane z moimi problemami z odmianą tę, tą, ale w natłoku tekstu są one niewidoczne. Wpis dobrze prezentuje się zarówno na liście pozostałych wpisów jak i na głównej stronie bloga. Nie wiem jak się sprawa ma z główną-główną.

Wbrew informacjom w sieci dotyczącym blogów, jest on w pełni modyfikowalny i nie jest ograniczony regionalnie.

Religijność szczepu Upmok, plemienia Cieworet

Antropologia to fantastyczna dziedzina nauki. Jeszcze w dzisiejszych czasach wciąż można znaleźć kultury warte nie tylko zbadania, ale i odkrycia. Bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale nawet teraz w XXI wieku wciąż niewiele wiemy o niektórych bardzo rzadko badanych ludach i plemionach. Na warsztat weźmy więc swojsko brzmiących Cieworetów ze szczepu Upmoków.

Plemię – zaczynając od tego – to grupa spokrewnionych rodów, mających wspólnych przodków, zamieszkująca jeden obszar.

Kraj, który jest sto lat przed nami...

Chihiro (lat 27) mieszka od urodzenia w Tokyo – jednym z największych miast na świecie. Uwielbia podróże, teatr i wszystko co można nazwać sztuką. Pracuje jednak w służbie zdrowia i wciąż szuka męża. Tym co odróżnią ją od innych kobiet w jej wieku jest to, że ma smartfona w Windows Phone. Z naszej – polskiej – perspektywy i faktu iż piszę to w 2014 roku wydaje się być to nie tylko mało zaskakujące, ale wręcz normalne. Microsoft urósł i stał się trzecią potęgą w segmencie mobilnych systemów operacyjnych. No może taką mini potęgą.

Najlepszy wpis blogowy na świecie

Hołd

Dawno temu, Ja i mój laptop Kirito siedzieliśmy sobie w pokoju – sami na zaścielonym łóżku. Gdy nagle, ni z tego ni z owego, pojawił się lśniący demon – tak o, po środku pokoju.

Powiedział:

„Napiszcie najlepszy blog na świecie, albo zeżre wasze dusze.”

Więc, ja i Kirito, spojrzeliśmy na siebie i powiedzieliśmy:

„Okej”

I napisaliśmy pierwszą rzecz, która przyszła nam do głowy, a tak się złożyło, że był to najlepszy blog na świecie.

O tym jak stałem się pecetosceptykiem

Dużo w moim życiu zmieniło się gdy po raz pierwszy zrozumiałem potęgę internetu w komórce. Przechwalając się jakoby mogłem nagle w roku 2011 z pomocą marnego Desire podłączyć się do zdalnego pulpitu komputera oddalonego o 300 km od mojego aktualnego miejsca pobytu nie rozumiałem wtedy jak bardzo ważny moment mam przed oczyma. Wtedy to była ekstrawagancja, teraz jest to normatyw. Przeciętny, nieszczególny normatyw.

Zacznijmy jednak od bębnów

W Afryce – kontynencie, a nie państwie, jak niektórzy sądzą – bębny były znakomitym środkiem komunikacji.